Petra Yeni Showroom’u ile Artık Sarıyer’de

Yirmi yılı aşkın süredir zemin kaplaması sektöründe lider kuruluşlardan biri olan PETRA The Flooring Co., çalışma mekanını Sarıyer'de Kerem Erginoğlu'nun katkılarıyla tasarlanan binaya taşıdı. Binanın kentsel peyzaj düzenlemesi kapsamındaki yerleştirme çalışmalarını ise Nilüfer Kozikoğlu önderliğindeki Urban Atölye tasarladı.

Bulunduğu çevreye katkıda bulunmaya özen gösteren PETRA, açılışına özel olarak hazırlanan “Sarıyer’de bir hatırlatıcı: Renk” sergisine de ev sahipliği yapıyor. 3. İstanbul Tasarım Bienali Yaratıcı Mahalleler Programı kapsamında düzenlenen sergi bienal boyunca, 20 Kasım 2016 tarihine kadar PETRA’nın yeni binasında ziyaret edilebilir.

PETRA The Flooring Co. kurulduğu 1993 yılından bu yana müşterilerine, tüm teknik özellikler ve çevreye saygı konusunda dünyanın en kaliteli zemin malzemelerini sayısız ihtiyaca uygun renk ve desenle sunuyor. PETRA, temel firma prensiplerinden biri olarak bünyesinde her zaman çevreye ve insana faydalı ürünler barındırmayı benimsiyor.

İyi tasarımları sürdürülebilir yaklaşımlarla desteklemeyi amaç edinen PETRA, ürün gamında bulunan tüm zemin malzemeleri ile müşteriye sağladığı ekonomik değerlerin yanı sıra LEED, BREEAM gibi yeşil bina sertifikalarında en yüksek puanların alınabilmesini sağlıyor.

Firma 2016 yılından itibaren, sürdürülebilirlik ilkelerini benimseyen yönetimiyle 100 yıldır dünyanın en sağduyulu üreticilerinden biri olan Milliken ile işbirliği yaparak bu duruşunu pekiştirdi. PETRA, dünyanın önde gelen üreticilerinden Amerikan menşeili Milliken karo ve rulo halılarının yanı sıra İngiliz menşeili Designflooring lüks vinil zeminleri, Alman menşeili DLW vinil, linolyum ve Lüks Vinil zemin kaplamaları, Arjantin menşeili Indelval kauçuk zemin ürünleri ve Amerikan menşeili IdeaPaint yazılabilir duvar boyasının da Türkiye’deki genel yetkilisi.


A:
Cumhuriyet Mah. Hacıosman Bayırı Cad. No: 19 34457 Sarıyer – İstanbul
T: 0212 287 61 58
W: www.petratr.com

Etiketler

Bir cevap yazın