Period – Ahşap Pencere ve Kapı Sistemleri


Katlanır Kapı Kaldırmalı Sürme(HBSB)

2004 yılı sonlarında İstanbul Yenidoğan’daki tesislerinde Period PWF (Period Window Frame) adıyla endüstriyel lamine ahşap pencere üretimine başlayan Period Mimarlık Restorasyon İnşaat ve Ticaret Ltd. Şti. Grubu, geçen süre içersinde başarılı üreticiler arasında yerini aldı.

 
Orta Kayıtsız Çift Kanat – Çift Açınım

Ahşabın pencere yapımında tercih edilmesi, estetik ve sıcak bir malzeme olması nedeniyle yapıda sağlıklı yaşam koşulları yaratıyor.

PWF Ahşap Pencerenin Teknik Anlamda Sahip Olduğu Özellikler
Pencere ve Kapı sistemleri üretiminde ağaç seçimi tomruktan başlıyor. Seçilen tomruklar freze kesim yapılarak kurutmak için fırınlanıyor. 

 
Vosvagen Sürme

Çam türevi ağaçlar, suya ve ağaç kurtlarına karşı emprenye edilerek kullanılıyor. Kurutma işleminin ardından bu taslak ağaçlar fabrikada preslenerek lamine ediliyor ve blok profillere dönüştürülüyor. 

 
Eşiksiz HBSB – Eşiksiz HBSB-Detay 

Ahşabın liflerinin ters kullanılarak yapıştırılmasıyla gerçekleşen laminasyon işlemi ile doğramanın çalışarak dönmesi engellenmiş oluyor. Bu aşamaya getirilen blok profiller kalibre edildikten sonra pencere makinesinde istenilen boyut ve detaya getiriliyor.

 
Damlalık Seçenekleri

Boyutlandırılan ahşaplar poliüretan esaslı özel tutkallarla toplama presinde 90 derece köşe birleşimi ile toplanıyor ve böylece aşırı yüklere karşı dayanıklı hale geliyor.

 
Windrose Evleri, Alaçatı

Köşe birleşimi yapılan doğrama ithal su bazlı boyalar ile renklendirilerek dış etkenlere karşı koruma altına alınıyor ve çalışma sistemine göre uygun ithal mekanizma ile donatılıyor.

 
Solto Otel, Alaçatı

Pencerelerde su ve ses izolasyonuna karşı EPDM fitil kullanılıyor ayrıca alüminyum damlalık ile suyun doğrama dışına tahliyesi sağlanıyor.

 
Beylerbeyi 

Camlarda ise çift cam kullanılıyor, camlar ahşap çıtalarından gizli çivi atılmak suretiyle sabitleniyor. Çevre dostu PWF Ahşap Pencere Sistemleri, fonksiyonel çözümleri, dayanıklı konstrüksiyonu, özel aksesuarları ve zengin renk seçenekleriyle kullanıcıya estetik görüntü, uzun kullanma süresi ve enerji tasarrufu sunuyor. 


Tepekent

PWF Ahşap Pencere ve Kapı Tipleri
1. Tek açınım
2. Çift açınım
3. Öne makas
4. Orta kayıtlı-kayıtsız çift kanat
5. Kemerli
6. Stüdyo
7. Giyotin
8. Sürme
9. Kaldırmalı sürme
10. Katlanır kapı sistemleri
11. Vasistas
12. Pivot

 

W: www.period.com.tr, www.pollux.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın