Onduvilla 3D ile Yeni Dalgayı Yakalayın

Yeni ONDUVILLA® sistemi, 3 boyutlu yeni görüntüsüyle eskisinden daha cazip, estetik, seçkin, dayanıklı ve güvenli bir çatı sistemi sunuyor.

3 Boyut Efekti
Enine siyah kuşaklarla elde edilen 3-boyutlu gölge efekti sayesinde yeni Onduvilla, geleneksel Akdeniz toprak kiremitlerinin derinliğini ve güzelliğini daha vurgulu olarak yansıtıyor.

Esnek ve Su Geçirimsiz
ONDUVILLA®‘nın su geçirimsizliği sıcak ve soğuk hava şartlarına uygun. Esnek yapısı nedeniyle don bölgelerinde de rahatça kullanılabiliyor, çatlamıyor ve pullanıp dökülmüyor.


Havalandırmalı
ONDUVILLA®‘nın olukları saçakta 85 cm2/m hava giriş boşluğu meydana getiriyor. Mahyadaki boşluğun bundan fazla olması iyi bir havalandırma için ideal. “Soğuk çatı ” kurallarına göre iyi havalandırılan bir çatı , yoğuşma sorununa karşı en iyi güvence.

Hafif
Çatı ya sadece 4 kg/m2 yük veren ONDUVILLA®, dünyadaki en hafif çatı kaplama malzemelerinden biri. Hafiflik, alt yapı ve taşıma maliyetlerinden tasarruf sağladığı gibi, kolay ve az işçilikle uygulamaya da imkan veriyor. Bir paket ONDUVILLA® ile çatı üzerinde net 3,1m2 kaplanabiliyor.

Kolay Uygulanır
ONDUVILLA®, bini yerlerinde oluk tepelerine çakılan, monoblok plastik başlıklı su geçirimsiz çivilerle ahşap alt yapılara tespit ediliyor. “Her olukta bir çivi” esası geçerli olduğundan uygulamanın kontrolu basit. Binilerdeki eşikleri oluşturan kuşaklar, aynı zamanda bini miktarını da tarif ettiğinden ayrıca ölçü almak gerektirmiyor. Gerektiğinde, falçata veya testere ile istenilen açı ve boyda kesilebiliyor.

Binileri Özel Korumalı
ONDUVILLA®‘nın 8 cm’lik binileri, çatının eğime ters rüzgarla gelen yağış altında kalması durumunda da su geçirimsizlik sağlayan eşik profilleriyle donatılmış. Her oluk tepesine çakılan çiviler, üst levha ile alt levhayı birlikte tespit ederek düz kısımlardan su girmesini de önlüyorlar.

Üzerinde Kolay Yürünebilir
Üzerinde yürünebilir eğimdeki çatılarda, birçok malzemenin kabartıları, hem yürüyenin güvenliği, hem de çatı malzemesine verilen zarar açısından sorun olmakta. Oysa ONDUVILLA®‘nın düz kısımlarına rahatça basılabiliyor, bu durumda malzeme tahrip olmuyor, yürüyenin çatıdan kayma riski azalıyor. Dik çatılarda gerekli olan merdiven yine bu düz kısımlara dayanabiliyor, bu suretle noktasal basınç altında oluklarda oluşabilecek deformasyonlar önleniyor.

 

Tasarruflu Altyapı
Özel bir altyapı gerektirmeyen ONDUVILLA® aralıklı döşenmiş kaplama tahtası üzerine de uygulanabiliyor. Bu nedenle alt yapı maliyetinde, OSB, kontraplak veya sürekli tahta kaplama gerektiren malzemelere göre % 50’ye varan tasarruf sağlamak mümkün.

Üstün Nitelikli Sistem
ONDUVILLA® çatı sistemi, her yönüyle benzersiz olmanın yanısıra, ısı ve ses yalıtımına katkı sağlayan, güvenilir, üstün nitelikli bir çözüm. ONDUVILLA®, yağmur sesi, hava trafiği ve ağır vasıta trafiği gibi dış sesleri önemli ölçüde emerek iç mekan konforuna da katkı sağlıyor.

Güvenilir Çatı Sistemi
Kolay ve hızlı uygulanan ONDUVILLA®, rüzgar gibi dış etkenlere de oldukça dayanıklı ve yüksek güvenilirliğe sahip bir sistem olarak uzun yıllar bakım gerektirmiyor.

ONDUVILLA® sistemi uluslararası çevre ve sürdürülebilirlik standartlarını karşılama konusunda yüksek niteliklere sahip.

• Çevrecilikte yüksek standart,
• Renklendirme için doğal pigmentler kullanılıyor,
• Asbest içermiyor,
• Geri dönüştürülmüş malzeme içeriği, tarafsız kuruluş ICC-ES tarafından doğrulanmıştır ve LEED alacak projelerin ilgili puanlarına yardımcı oluyor,
• Ekolojik yaşam döngüsü performansına sahip.

10 Yıl Su Geçirimsizlik Garantisi
Onduline® SealSmart™(akıllı kenetleme) teknolojisi sayesinde ONDUVILLA® bünyesine kazandırılan özel elastikiyet, çakılan çivilerin malzemenin bünyesine işlemesini ve böylelikle çivilerin etrafında su sızdırmaz bir bariyer oluşmasını sağlıyor. Sağlanan bu sızdırmazlık bini yerlerindeki çift kuşak bariyeri ile daha da güçlendirilmiş.

Fonksiyonel Bileşenleriyle Bir Çatı Sistemi Bütünü
Profesyonel bir çatı için gerekli akılcı ve fonksiyonel tüm bileşenleri yeni ONDUVILLA® çatı sisteminde bulmak mümkün. Yeni ONDUVILLA® sistemi mahya sonlamadan, yan kapama elemanına kadar her bir aksesuarı ana ürün ile aynı malzemeden üretilmiş olarak ve geniş bir yelpazede sunuyor.

W: www.onduvilla.net/trwww.onduline.com.trwww.facebook.com/ondulineavrasya

Etiketler

Bir yanıt yazın