Oditoryum, Konferans ve Toplantı Salonlarına Yeni Çözüm

Chairtrack sistemi oditoryum, konferans, toplantı ve bunlar gibi insanların yoğun olduğu masalı oturmalı alanlarında düzeni sağlarken güvenlik standartlarına da maximum çözüm sağlıyor.

Projelere en üst seviyede görüntü kalitesi getiriyor.

Sistemin Getirdiği Önemli Avantajlar:

  • Tradisyonel beş yıldız ayaklı koltuklara nazaran Chairtrack sistemi ile mekana daha fazla oturum adedi sığdırıyor.
  • Acil durumlarda koltuk arkalarında doğal tahliye koridoru yaratılıyor.
  • Salon terk edildiğinde tüm koltuklar kendiliğinden aynı hizaya geliyor ve aynı yükseklikte hepsi aynı yöne bakıyor.

TBMM’de (Türkiye Büyük Millet Meclisi), Almanya Parlemontosu’nda ve dünyanın birçok memleketinin parlamento oturum sistemlerinde, konferans salonlarında ve oditoryumlarda şu anda kullanılıyor.

Sistemin üzerinde tercih edilen her çeşit oturmaya mahsus koltuklar kullanılabiliyor.

Çalışma Prensibi

Kişi koltuk üzerinde otururken, ileri geri gitme ve sağa sola dönme imkanı sağlayarak kan dolaşımını arttırıyor ve bu sayede kişi toplantıya daha fazla odaklanıyor. Kişinin koltuktan kalkmasıyla otomatik olarak kızak üzerinde en ön pozisyona kayıyor, amortisör vasıtası ile yön buluyor ve en üst pozisyona yükseliyor. Bir sonraki toplantı için salona girildiğinde düzenli bir görünüm sağlanmış oluyor. Servis gerektirmeyen bir sistem.

Güvenlik

Acil bir durumda salon hızlı tahliye edilmesi gerekirken herkes koltuğundan kalktığında sistem gereği tüm koltuklar öne geldiği için koltukların arkasında doğal ve geniş bir tahliye koridoru açılıyor böylelikle insanların koltuklara takılmadan, sakatlanmadan, rahat bir şekilde salonu terk etmesine imkan tanınıyor.

Avrupa standartları gereği bu tarz toplantı salonlarının zeminlerinde kanalların genişliği 5 mm’yi geçmemesi gerekiyor. Chairtrack sistemi de bu standartlara uygun üretildiği için bayanlar topuklu ayakkabıları ile kanallara düşmeden çok rahat üzerlerinde yürüyebiliyor.

Kullanım Alanları

Oditoryumlar, konferans salonları, toplantı odaları, kurumsal ofisler, kumarhaneler, üniversiteler ve tüm eğitim alanları, havalimanları check in kontuarları, medikal alanlar.

 

A: Halaskargazi cad. Hidayet Sok. Harbiye İş Merkezi, No:4 K:2 Harbiye – İstanbul
T: 0212 225 37 32 – 45 F: 0 212 247 73 97
W: www.trendelkamp.com 

Etiketler

Bir cevap yazın