Nicoll’den Fuga Kanalı

Artık zeminlerdeki yağmur suyu tahliyelerinde mimarlar görünmez kanallar tercih ediyor.

Nicoll, yeni dizaynı fuga kanalı ile hem mimarlara hem son kullanıcılara fonksiyonel ve estetik bir çözüm sunuyor.

Döşeme altına yerleştirilen fuga kanalı, görünmese de işini yapar.

Yağmur suyu tahliyesi uygulamalarında estetiği korumak isteyen uygulayıcılar için Nicoll kolay uygulanabilir, maliyet avantajı sunan bir ürün sunuyor. Bahçe, teras, yürüme yolları, havuz kenarları, parklar gibi alanlarda yağmur suyu birikmesi veya taşması sorunları yaşamak istemeyen ve bu sorunu çözerken estetik kaygı taşıyan son kullanıcılar için benzersiz bir kolaylık sağlıyor.

Türkiye’de ilk defa 6 cm yükseklikte fuga kanal çözümü elde edebilecek olan mimar ve mühendisler, zemin döşeme yüksekliğini daha rahat ayarlayabilecek. Bu yükseklik istenirse 17 cm’ye kadar çıkartılabiliyor ve daha yüksek drenaj kapasitesi elde edilebiliyor.

Nasıl Gizleniyor?

Zemin döşemesi (taş fayanslar) Nicoll dizaynı olan fuga ile bütünleşiyor ve fuga kanalını tamamen gizliyor.

Nasıl Bakım Yapılıyor?

Benzersiz çözüm ile kolay temizlik ve bakım sağlanırken, kanal içi akışa engel oluşturmayan bakım kapağı ile kolay bakım sağlanıyor.

Üstüne Basılabilir mi?

8 mm yuva aralığının, çıplak ayak basmak için standartlara tamamen uyumlu olması sayesinde kullanıcılar yüksek topuklu ayakkabılar ile kanala takılmıyor. Bu özellikleriyle teras ve yüzme alanları için de ideal bir çözüm sunuyor.

Yaya yükünde A15 sınıfı çözüm (EN1433) sağlıyor. Kanallar, belirtilen kullanım alanlarına girebilecek hafif araç yüküne göre dizayn edildi. Kanal ızgaraları L15 araç yük sınıfına göre test edildi ve onaylandı. (NF 1253-4).

Hızlı Uygulanabilir mi?

Kurulum efor gerektirmiyor, her türlü döşeme malzeme kalınlığına uyumlu ve üründe bir değişiklik yapılmasına gerek kalmıyor. Döşeme alanı doğrudan ızgaranın üst yüzeyi ile temas halindedir. Ara dolgu yapılmasına gerek bulunmuyor. Her türlü döşeme tipi ile uyum sağlıyor.

Kapasite Yeterli midir?

Deneyimli Nicoll mühendisleri, şantiyelerde kullanıcılara teknik destek vererek kanal kapasiteleri ve drenaj alanlarını kontrol edebiliyor ve gerekli noktalarda önerilerde bulunabiliyorlar. Bu sayede drenaj kapasitesinin dert edilmesine gerek kalmıyor.

Her türlü soru, görüş ve öneri için Nicoll Türkiye Ofisi ve distribütörü Degora ile iletişime geçilebilir.


__________

A: Küçükbakkalköy Mah, Kocasinan Cad, Selvili Sokak, Canan Ofis Binası, No:4, D:87 34750 Ataşehir – İstanbul
T: 0216 577 76 26 – 0533 298 33 58
W: www.nicollturkey.com

Etiketler

Bir yanıt yazın