Mükemmel Zariflik: Happy D.2 Yumuşak Kıvrımları Banyoyla Tanıştırıyor

Sadeleştirilmiş mimari tasarım banyoda giderek yaygın hale geliyor. Zamandan bağımsız ve modern olması sebebiyle bu pek şaşırtıcı değil. Duravit, Sieger Design tasarımı Happy D.2 komple banyo serisiyle sadeliğin ve yumuşak çizgilerin birbirini tamamladığını ispatlıyor.

Bu seri hem feminen ve şık görünümlü hem de başarılı ve ikonik Happy D. serisinden ilham alıyor. Ayırt edici karakteristik özelliği daha fazla incelik ve sadelik tekrar yorumlandı, Happy D.2 banyoya yumuşak ve feminen çizgiler getirerek bunları fonksiyonellik ve teknik vurgularla birleştiriyor.

Küvetlerin ve lavaboların tutarlı, temel geometrik biçimi; az, öz ve sadeleştirilmiş kenarları tüm banyo serisinin birleştirici ve karakteristik tasarım özellikleri. Simetrik temel bir biçime sahip olan bu ürünlerde zarif ve çepeçevre kenar bandı ile sınırlanmış geniş bir lavabo bulunuyor. Vitrifiyenin feminen, kıvrımlı biçimiyle heyecan verici bir zıtlık oluşturmak üzere yüksekliği ayarlanabilen krom konsol yapıldı. Seçenekler arasında on iki lavabo ve on üç küvet modeli bulunuyor. Küvetlerde, kenardan iç kısma yumuşak geçiş ve sırt dayama bölümünün rahat bir yatış konumu sağlayan ideal eğimi zindelik hissi veriyor. Seçenek olarak çeşitli masaj sistemleri adapte edilerek faydalı bir masaj etkisi elde edilebilir ya da gevşeme için en uygun ortam sağlanabiliyor.

Happy D.2’nin yumuşak ve kıvrımlı çizgileri mobilyada da kendini gösterir. Keten süslemeli dokunuş fark yaratıyor. Şekilli yüzeyiyle, doğal ve adından da anlaşılacağı gibi ketenimsi bir his veriyor. Bu serideki ahşap konsollar ince ve düz bir görüntü verir ve sadece 12 mm yüksekliğinde görünür bir ön kenara sahip. Buna uygun, çeşitli genişliklerde, şık bir duvar panosu da bulunuyor.

Feminen ve şık özellikler klozet ve bideler için de geçerli. Vitrifiyeler yer kaplamayan dış geometri ilkesine uyuyor. Bu seride, yerden ve asma klozetler ve bideler var. Örtücü klozet kapağı serinin zamandan bağımsız zarifliğini öne çıkarıyor, neredeyse düz görünümlü ve SoftClose konforunu sağlıyor.

Aynalarda şık bir ışık yansıtıcı bölüm var. Yenilikçi teknoloji sayesinde, yüzün en uygun ve parlamayacak şekilde aydınlatılmasını sağlayan, çekici renkte, dolaylı ve homojen LED lamba kullanılıyor.

Duravit aynalı dolaplar için isteğe bağlı bir ses sistemi geliştirdi. Mükemmel ses yayını yapar ve özellikle banyo için tasarlandı. Bluetooth uyumlu tüm aygıtlar sistemi kumanda etmede ve müzik çalmada kullanılabiliyor. Kullanımı kolay olduğundan ses sistemi proje işinde kullanılmaya da uygun.

Bu nedenle Happy D.2 ikonik Happy D serisinin meşhur ayak izlerini takip edebilecek noktadadır ve ayrıca parasının karşılığını da verir.

Duravit’in Sieger Design tasarımı olan başarılı Happy D. serisi 1998 yılında piyasaya sürüldüğünde sadeliğe ve netliğe dayanan benzersiz bir örnek tasarım oluşturdu. Zamandan bağımsız, mimari biçim pratikteki kullanışlılıkla birleşerek bu tasarım ikonuna Duravit portföyünde sabit bir yer kazandırdı. 2013 yılında, Happy D.2 bu klasik tasarımı yeniden tanımlanmakta ve onu geleceğe taşıyor.

A: Duravit Yapı Ürünleri San. ve Tic. AŞ, Tuzla Organize Deri Sanayi Bölgesi, 10. Yol I-4 Parsel 81464, Tuzla, İstanbul
T: +90 216 458 51 51
F: +90 216 458 51 95

W: www.duravit.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın