Modulo & Yeni Elevetor – Nitelikli Dolgu için Kör Kalıp Sistemi

Yeni Elevetor ile 15'den 250 cm'ye kadar değişen yüksekliklerde her türlü nitelikli dolgu yapılabiliyor.

Ürünler tek kullanımlık ‘kör kalıp’ olarak kullanılıyor ve betona şekil vererek döşemeyi taşıyan yüzlerce betonarme kemer, kubbe ve onları destekleyen sütunlar oluşturuyor. Büyük açıklıklarda minimum imalat ile döşemeyi taşıyan betonarme bir yapı oluşturuluyor. Sistem alternatif dolgulara kıyasla benzersiz nakliye, yatay-dikey taşıma ve yer tasarrufu sağlıyor. Örneğin; 50 kamyon gazbetonluk bir dolgu, 1 kamyon kör kalıpla yapılabiliyor. Kolay ve hızlı (20 m2/adam-saat) kurulumu sayesinde inşaat süresi ciddi oranda kısalıyor. Döşeme imalatında kullanılan beton, demir ve diğer tüm dolgu malzemelerinden tasarruf sağlanıyor, tüm yapı hafifliyor. Kör kalıpların oluşturdukları boşluklar, havalandırılabiliyor ve her türlü mekanik/elektrik tesisat geçişi yapılabiliyor. Kesilerek ayarlanabilen PVC sütunlar sayesinde her türlü kademe ve rampa yapılabiliyor. Geri dönüşümlü polipropilen ile üretilen kör kalıplar projeye LEED puanı da kazandırıyor.

Her türlü yapıda yüksekliği 3 ila 250 cm arasında değişen betonarme yükseltilmiş döşemelerin oluşturulmasını sağlayarak hızlı, hafif ve ekonomik bir şekilde nitelikli dolguların yapılmasını sağlayan tek kullanımlık kör kalıp sistemlerini kapsıyor. Toprak altında kalan duvarların su yalıtımını koruyan ürün de bu ürün grubuna dahil.

Avantajları:

  • Benzersiz nakliye, yatay-dikey taşıma ve yer tasarrufu
  • Beton tüketiminde azalma
  • İnşaat süresinde kısalma
  • Yüksek yük taşıma kapasitesi
  • Nem ve radon gazından korunma
  • Tesisatlar için kolay erişim ve bakım imkanı
  • Geri dönüşümlü plastik

Kör kalıp sistemi kullanılarak katta hafif dolgu, ters kiriş dolgusu, peyzaj dolgusu, asansör holü dolgusu, temel üzerinde dolgu veya mütemadi temel dolgusu yapılabilirken, sisteme ilave edilecek basit elemanlar ile havalandırılabilir temel oluşturulabiliyor, sistem modüler yükseltilmiş döşeme yerine kullanılabiliyor.

______

A: C2 İş Merkezi Aydınevler Mah. Sancak Sk. No: 1/2 Küçükyalı, Maltepe – İstanbul
T: 0216 518 02 55
F: 0216 518 02 57
W: www.absyapi.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın