Mir Arena – Stadyum Koltukları

Proje Hakkında
Vodafone Arena, Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile Vodafone Türkiye arasında, Türk spor tarihinin en büyük antlaşması olarak 2016 yılında inşaatı tamamlanan ve DB Architects tarafından tasarlanan bir spor ve eğlence kompleksi.

BJK Vodafone Arena stadyumu, zengin içerikli dijital ekran çözümleri, genişbant mobil ve wi-fi ağları, HD monitörler ve interaktif ekranlar ile donatılmış durumda.

BJK Vodafone Arena Stadyumunda, ileri teknoloji imkanlar ile üretilmiş, seyirci koltukları, refakatçi koltukları, loca koltukları, protokol koltukları, VIP koltukları, 1903 tribünü koltukları, masalı basın tribünü koltukları, yedek oyuncu kulübeleri ve koltukları kullanılmış ve toplam 41.903 kişilik kapasiteye sahip.

BJK Vodafone Arena Stadyumunda, FLY-102, MOD-205, MOD-401, MOD-501 ürünleri kullanıldı.

Ürün Hakkında
Stadyumda toplam 36.954 adet seyirci koltuğu ve 160 kişilik engelli ve refakatçi seyirci alanı bulunuyor. Şişirme yöntemiyle üretilen FLY-102’in metal aksamları ise kaynaksız, yekpare sac malzemeden lazer kesim yöntemiyle üretiliyor. Firmanın 4 yıllık ar-ge süreci sonucunda üretimine başladığı FLY-102 ürünündeki kaynaksız ve yekpare aksam tasarımı Türkiye’de ve dünyada ilk.

Ergonomik ve minimal tasarımının yanısıra holigan ataklara karşı maksimum dayanıklılığa sahip. BJK Vodafone Arena’da ise Türkiye’deki stadyumlar içerisinde ilk defa kızaklı sistem koltuk uygulaması yapıldı. Koltuklar basamaklara montajı yapılan bariyerlere kızaklı sistemle sıkıca bağlanıyor. Bu sistemle basamaklarda daha az sayıda dübel kullanılıyor, koltuklara sağa ve sola kaydırma imkanı sağlıyor ve ileriki zamanlarda koltuklar yenisi ile kolayca değiştirilebiliyor.

BJK Vodafone Arena’da 2.171 adet loca, 1.724 adet VIP ve 712 adet 1903 tribünü koltuğu bulunuyor. MOD-105 ürününün tercih edildiği bu alanlar içerisinde VIP ve 1903 tribünündeki koltuklar in-seat tv özelliğine sahip. Ergonomik ve ince yapısı sayesinde tribünlerde alan kazandırıyor.

Toplam 182 kişilik kapasiteye basın tribününde masalı ve masasız ürünler kullanılıyor. MOD-501 ürünü alışılagelmiş koltuk tiplerinin aksine, sistemin hareketini ve tekrar eski konumuna gelmesini sağlayan mekanizmaya sahip. Bu mekanizma, basın tribünündeki geçiş mesafesini maksimum ve sabit kılmakla birlikte, tribünün her koşulda düzen içerisinde görünmesini sağlıyor.

Yedek oyuncu kulübeleri ve koltukları sporcu konforu ön planda tutularak BJK Vodafone Arena’ya özel olarak tasarlandı. Yedek oyuncu kulübesi, hem tribündeki seyircinin, hem de kulübedeki sporcunun görüş alanını kısıtlamayacak, yalın fakat güçlü bir dizayna sahip.

Gerek mimari olarak, gerekse de tercih edilen ürünler ve teknoloji bakımından, herkesi memnun eden, seyir zevki üst düzeyde bir stadyum.

Bazı Referanslar
Mir Arena, ofis mobilyasında edindiği 30 yıllık tecrübeyi de işin içine katarak her türlü spor kompleksine hitap eden, günümüz mimari tasarımlarına uyumlu stadyum koltukları üretiyor. En iyiye ulaşmak için 4 yıl süren tasarım ve ar-ge sürecinin sonunda Beşiktaş Vodafone Arena Stadyumu projesini tamamlamış bulunuyor.

  • Beşiktaş Vadofone Arena,
  • Yeni Eskişehir Stadyumu,
  • Trabzon Akyazı Stadyumu.
Etiketler

Bir cevap yazın