Milliken Tasarımı Historic Clashes, PETRA ile Türkiye’de!

Milliken'in post-punk ve sokak sanatlarını tarihsel ve klasik tarzlarla buluşturan Artistic Liberties serisinin en çarpıcı tasarımı Historic Clashes, PETRA ile Türkiye'de!

Milliken’in tasarım ekibinin elinden çıkma yeni koleksiyonu Artistic Liberties, geleneksel bir tasarım anlayışını çağdaş ve cüretkar hale getiriyor. Koleksiyonda öne çıkan tasarımlardan Historic Clashes, maceracı ve güçlü bir kimliğe sahip.

Karo parçalar olarak kullanıma uygun Historic Clashes, koleksiyon dahilindeki diğer tasarımlarla bir araya getirilerek özgün düzenlemeler oluşturuluyor. “Inset” kullanımında ise bir Historic Clashes karosu dört eşit parçaya ayrılarak daha küçük boyutlu karoların kullanımına ve bunların farklı kombinasyonlarda birleşimiyle farklı desenlerin ortaya çıkarılmasına imkan sağlıyor. Otuzdan fazla renk seçeneği de denkleme eklenince kombinasyon ve olasılıklar neredeyse sonsuza ulaşıyor.

Ticari, ofis ve çağdaş konaklama alanlarına yönelik tasarlanan Historic Clashes, ev ve iş yeri arasındaki sınırların bulanıklaştırılması ihtiyacına da doğrudan cevap veriyor. İç mekanın vurgulanması istenen bölümleri avangart Historic Clashes tasarımlarıyla, diğer bölümleri Artistic Liberties koleksiyonundaki daha sade tasarımlarla kaplanarak mekanlar arasında ayrım yaratılıyor. Diğer bir yandan Historic Clashes ile sade ve baskın tasarımlar istenen oranlarda birbirine karıştırılarak mekan etkisi kullanıcı isteğine göre ayarlanıyor. Artistic Liberties Koleksiyonu dahilindeki beş tasarım ve devasa renk yelpazesi, tasarımcıya tamamen cesur bir ürün ortaya çıkarması veya gerekli bulduğu yere renk ve desenle vurgu katması için seçenek sunuyor.

Historic Clashes, %100 geri dönüştürülmüş naylondan elde edilen yüksek performanslı ECONYL® ipliği kullanılarak üretiliyor. Sıfırdan üretilmiş polimerlerden elde edilen ipliklerle aynı dayanıklılığı ve yaşam döngüsünü sunan ECONYL®, minimum %50 kullanıcı öncesi ve %50 kullanıcı sonrası içeriğiyle kaynak tüketimini ve atık oluşumunu azaltıyor. Milliken’in modüler zemin kaplamalarına uygulanarak yüksek sürtünmeyle halıların yerlerinde kalmalarını, ama aynı zamanda kolayca taşınabilmelerini sağlayan TractionBack® teknolojisine sahip halıları, LEED sertifikası için mevcut diğer modüler halılara kıyasla daha fazla puan kazandırıyor. Tüm Milliken ürünlerinde olduğu gibi “karbon nötr” sertifikalı olan koleksiyon, aynı zamanda CRI Green Label Plus/GuT sertifikasına sahip ve EPD tarafından onaylı. Yaşam döngüsünün sonunda güvenilir yolla geri dönüşüm işlemi, kullanıcılara Milliken’in “Carpet Take Back” uygulamasıyla bir seçenek olarak sunuluyor.

A: Cumhuriyet Mah. Hacıosman Bayırı Cad. No: 19 34457
Sarıyer – İstanbul
T: 0212 287 61 58
W: www.petratr.com

Etiketler

Bir cevap yazın