Microsfera ile Güzel Minimalizm

Microsfera, Interface'in Mission Zero vaadi ile güzel ve fonksiyonel tasarımı birleştirmek için devam eden meydan okumasında bir kilometre taşıdır.

Işık, gelişkin micro saçak yüzeyi, ince doğrusal tasarımı, dengeli renkleri ve 25 x 100 cm minik plaka biçimi (Skinny Planks) bir fark yaratmak için göz alıcı bir temel sağlıyor.

Renk aralığı sağlam bir endüstriyel karakter, biraz geleneksel kot mavisi ve ham bir görünüm için oluklu bir mısır koçanı tonu ile bir dizi gri renklerden oluşuyor. Palet birçok bina içi tiplerde kullanılabiliyor ve ilginç efektler ve geçişler oluşturmak için zıt kombinasyon çiftleri ile eşleştirilebiliyor.

Microsfera ile, güzellik göze görünenden daha fazladır.

Sürdürülebilirlik


Karbon Ayak İzi – Sihirli Metrik
Karo halının önemli bir etkisi olan karbon ayak izine “sihirli büyüklük”de denebilir. Zamanla halı endüstrisindeki çeşitli gelişmeler karbon ayak izini düşürme konusunda sektörü yönlendirdi.

Microsfera bu bağlamda oldukça büyük bir adım. Herhangi bir %100 geri dönüştürülmüş iplik, kullanılmış bir karo halıyla karşılaştırıldığında bile Microsfera’nın karbon ayak izi yarısından azdır.

Modüler Birleşim
Microsfera karo halıda CO2‘ye iki en büyük katkı verenlere hitap ediyor; naylon iplik ve astar olarak bilinen orta tabaka.

Sırt birleşimine doğrudan iplik desteği kaynaklanarak bir lateks astar gereksinimi ortadan kaldırıldı. Bu, bugüne kadar ki herhangi bir karo halı için en düşük karbon ayak izi ve en yüksek performans demek oluyor.

Sağlık
Microsfera bir microtuft üründür: Ayak altı konforu ile bir halının akustik iyileştirmesi ve geleneksel sert bir yüzeyin kolay bakımını birleştiren karma bir zemin çözümü olan Microsfera daha iyi bir iç mekan hava kalitesi için ultra-düşük salınım seviyelerine ulaşır.

Ultra Düşük Kirlilik Yayılması
Almanya ve Fransa’daki mevzuat, bir bina malzemesinin VOC (Uçucu Organik Bileşen) salınımlarının 1,000 μg /m³ ü hiç aşmamasını gerektiriyor. Halı için daha sert GUT standardı bile sadece üç gün sonra onları 250 μg /m³ altında tutmayı gerektirir.

Microsfera sadece üç gün sonra 100 μg/m³ altında ultra düşük VOC (Uçucu Organik Bileşen) salınımları ile bu gereksinimleri sağlamanın ötesine geçer.

 

A: Büyükdere Caddesi Kırgülü Sokak No:4 Metrocity AVM D Blok Kat:4 1.Levent – İstanbul
T: 0212 365 55 06
W: microsfera.interface.com/tr

Etiketler

Bir cevap yazın