Mapei Yapı, TurkeyBuild 2018’de Yapı Sektörüne Sunduğu Yenilikçi Çözümlerini Tanıttı

1937'de Milano'da kullanılan Mapei, günümüzde her tür zemin, duvar ve kaplama malzemelerinin uygulanması için yapıştırıcı ve tamamlayıcı ürünler üretiminde dünya liderlerinden biri. Aynı zamanda su yalıtım ürünleri, özel harçlar, beton katkıları, yer altı inşaatı için ürünler ile beton ve tarihi yapıların restorasyonu gibi yapı endüstrisinde kullanılan diğer kimyasal ürünlerde de uzman.

Yeni Facciata Dış Cephe Boya ve Koruyucu Dekoratif Kaplamaları

Mapei’nin yapı kimyasalları sektöründeki seksen yıllık deneyimi ve Ar-Ge gücü sayesinde geliştirilen kaplamalar; yüksek kapatıcılık, düşük kir tutma, UV dayanımı gibi problem çözücü özellikleriyle öne çıkan yüksek performanslı silikon ve akrilik bazlı ürünlerden oluşuyor. Mapei dış cephe boya ve kaplamaları ile ısı yalıtım sistemleri için geliştirilmiş, 1002 orijinal renk seçeneği sunan Mapei Master Collection renk koleksiyonu, teknolojik ve estetik değerleriyle öne çıkıyor.

Master Collection, on bin farklı renk tonunu analiz etme kabiliyetine sahip, renklerin yansıtıcılığını okuyabilen ve kromatik alanların yerini belirleyen sofistike bir yazılım kullanılarak yapılan bilimsel analizlerin sonucudur. Master Collection’da bulunan renk tonları, her projenin spesifik teknolojik gereksinimlerini karşılıyor:

  • Weather-ometer ile yapılan hızlandırılmış yaşlandırma testleri ile gösterilmiş, yüksek kromatik hassasiyete sahip dış yüzey renkleri,
  • Silikat ve siloksan sistemler için renk seçenekleriyle alkalin ortamlarda yüksek dayanıma sahip renkler,
  • MAPETHERM Isı Yalıtım Sistemleri için uygun yansıtma endeksine sahip renkler.

Yeni MAPETHERM Isı Yalıtım Sistemleri; Mapei’den Zor Koşullara Dayanıklı Yenilikçi Isı Yalıtım Çözümleri

Mapei, bir dış cephe sisteminde tipik olarak kullanılan tüm bileşenlerin ve sistemin performansını etkileyen tüm değişkenlerin dikkatli bir şekilde analiz edilmesinin sonucu olarak son teknoloji ile tasarlanmış, yenilikçi ısı yalıtım sistemlerini Yapı -TurkeyBuild 2018’de tanıttı.

Mapetherm Sistem; Mapei’nin yapıştırıcı sektörünün liderlerinden olmasının bir sonucu olarak ortaya çıkan, sistemin kilit bileşeni niteliğindeki yapıştırıcının akılcı kullanımı ile öne çıkan ısı yalıtım sistemi.

Mapetherm yapıştırıcılar, Mapetherm Kleber ve Mapetherm Uniflexkleber, levhaların her iki yüzündeki sıcaklık farkından kaynaklanan deformasyonlara karşı yüksek etkiye sahip. Dolayısıyla kullanılan levhanın türü ne olursa olsun yenilikçi yalıtım sistemlerinin güvenli bir şekilde uygulanması mümkün.

Mapetherm Seramik Sistem, yalıtım levhalarının üzerine seramik karo ya da işlenmiş taş uygulamak için kullanılan bir sistem. İki bileşenli, elyaf katkılı harç Planitop HDM MAXI ve alkali dayanımlı glasfiber file Mapegrid G 120 ile yapılan donatılı sıva sayesinde yüksek mekanik özellikler gösteriyor. Geleneksel ısı yalıtım sistemlerinin avantajlarının yanı sıra, Mapetherm Seramik Sistem, bakımının kolay olması, kirli hava ve agresif kimyasallara karşı dayanıklı renkleri ve eşsiz görünümü gibi üstün özelliklere sahip.

Pek çok prestijli projede tercih edilen Mapetherm Seramik Sistem’in, Zaha Hadid ve Daniel Libeskind tasarımı olan Milano City Life projesi de güncel uygulamalarından biri.

Mapetherm Flex RP, zaman ya da zorlu hava koşullarından dolayı zarar görmüş eski ısı yalıtım sistemlerini onarmak için kullanılan, esnek, darbe dayanımlı bir sıyırma bileşeni. Mapetherm Flex RP’yi ısı yalıtım sektöründe benzersiz ve son derece yenilikçi bir ürün haline getiren faktör, Mapei teknolojilerinin kombine olarak kullanılması.

Tane boyutu 1,5 mm olan Mapetherm Flex RP, TC (Institute of Construction Technology – Yapı Teknolojisi Enstitüsü)’de EN ISO 7892’ye göre yapılan darbe dayanımı ölçen testlerde kusursuz sonuçlar elde etti. Mapetherm Flex RP, ETAG 004 ile uyumludur.


Artık Duşlar ve Nemli Ortamlarda LVT Kaplama Kullanmak Mümkün

Mapei’nin sentetik zeminler ve su yalıtımı sektörlerindeki tecrübesi, LVT zemin ve duvar kaplamalarının duşlarda uygulanabilmesi için tasarlanmış bir ürün ailesi geliştirmesini mümkün kıldı. Mapei, ürün portföyünde halihazırda bulunan çeşitli su yalıtım sistemleri ve yenilikçi Ultrabond Eco MS 4 LVT/WALL yapıştırıcı, yeni Kerapoxy 4 LVT derz dolgusu ve kaydırmaz bitiş Mapecoat 4 LVT’den oluşan üç farklı sistem çözümünü Türkiye pazarına sundu.

Bu üç sistemin her biri membran, likit membran ve çimento esaslı harç gibi kendi su yalıtım ürünleri ile karakterizedir. Üç sistemin de köşe taşı Ultrabond Eco MS 4 LVT/WALL, LVT’nin nemli ortamlarda uygulanabilmesini sağlayan ilk reaktif yapıştırıcı olma özelliğine sahip. Tek bileşenli, solventsiz, kaymayan, silikat polimer esaslı, suya karşı yüksek dayanım gösteren ve kusursuz mekanik özelliklere sahip bir ürün.

Yapıştırıcı ve bitirme ürününün yanı sıra, sistem yeni bir ürünle tamamlanıyor. Kerapoxy 4 LVT; iki bileşenli, küf dayanımlı, emici olmayan, temizlemesi kolay, epoksi esaslı bir derz dolgusu. Kerapoxy 4 LVT mevcut altı renge sahip.

__________

A: Beştepeler Mah. Nergiz Sk. Via Flat İş Merkezi No:7/2 Daire 48 Söğütözü – Ankara
W: www.mapei.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın