Litos Traverten Pres Taş

Litos, traverten taşını kendi teknolojisi ile buluşturarak mimaride ve tasarımda çığır açacak bir ürünle Türkiye’de. Türkiye’de yapılan detaylı araştırma ve laboratuar çalışmaları sonucunda Türkiye’ye özgü olarak daha dayanıklı ve kullanışlı olması nedeniyle traverten taşından üretilmesine karar verilen Litos Traverten Pres Taş, inşaat sektöründe hem kolaylık hem de dayanıklılığın garantisi.

Doğal malzemenin yeniden yapılandırılmasıyla üretilen bu özel ürün, soğuk ve sıcağa karşı ultra dayanıklı oluşu, su emme özelliği, renk vermeme ve terleme yapmayan yapısıyla da oldukça kullanışlı. Ukrayna laboratuarlarında yapılan testler sonunda taşın -500C derecelerde bile dayanıklılık gösterdiği, ısı ve ışık testlerinde renk vermediği görülmüş. Uygulanan basınç testlerinde ise standartların çok üzerinde dayanım ölçülmüş.

Doğal taşların mikron düzeyinde parçalanıp, preslenmesiyle elde edilen Litos Traverten Pres Taşı, blok kesilen taşlardan daha hafif ve ergonomik bir yapıya sahip olması sebebiyle bina yapımlarındaki ve cephe kaplamalarındaki uygulamalarda büyük kolaylık sağlar.

Hiper pres metoduyla istenilen şekli alabilen Litos Traverten Pres Taş ürünleri arasında ölçü farkı ve hata payı yok denecek kadar az. Hafifliği ve ölçüler arasındaki tutarlılığı ile ideal bir yapı ve kaplama malzemesi olan traverten pres taş, doğal görünümü, renk, desen ve doku çeşitliliğiyle de dekorasyon için ideal.

Bir mimarın tasarımında görmek istediği yüksek kaliteyi, güveni ve dayanıklılığı sağladığı gibi arzu ettiği estetik ve doğallığı da sunan Litos Traverten Pres Taş, doğal taşta tasarımın sınırlarını en son noktaya taşır.

Hammaddesi ile sağlam, geniş ürün ve renk yelpazesiyle de dekoratif bir ürün olan Litos Traverten Pres Taş, tasarımcıya her alanda en uygun cevabı verir. Bunun yanında, yapımında kullanılan mekanik ayrışma teknolojisi sayesinde doğal taş dokusunun gerçekliğini ve canlılığını kaybetmez. Böylece sıradan bir yapı ve kaplama malzemesinden kolayca ayrışır.

Kaliteli ve dayanıklı malzemeyle dünyayı daha güzel bir yer haline getirecek yeni, benzersiz ve estetik fikirler arayan mimarlar için yepyeni bir çözüm, Litos Traverten Pres Taş, taşın yeniden keşfi.

W: www.litos.com.tr, www.litos.com.ua

Etiketler

Bir cevap yazın