Kraliçe İnovasyon Ödülü Sahibi ACO Qmax

ACO Qmax, otoparklar, dağıtım merkezleri, karayolları ve havaalanı gibi büyük alan uygulamalarında kullanılan verimsiz geleneksel drenaj sistemlerine alternatif bir sistem.

Yer altındaki boru tesisat işlerini azaltan Qmax, hidrolik basınca karşı gerekli drenaj kapasitesi sağlıyor.

Yüksek hidrolik kapasite sağlamak için tasarlanmış özel bir drenaj elemanı olan ACO Qmax, çok büyük alanlar içeren uygulamalarda yüksek kapasiteli drenaj sistemi talebini karşılamak için en uygun çözümü sağlıyor.

Özgün tasarımı ve ekonomik kuruluma olanak vermesiyle de etkili bir çözüm sağlayan ürün, orta yoğunluklu polietilenden (MPDE) imal edildi. Sistemin sağladığı en önemli avantaj hafif ve son derece sağlam yapıda olması.

Ekonomik drenaj çözümü sağlamak amacıyla kanallar birlikte ya da bağımsız olarak kullanılabiliyor. Yüksek yükler altında çalışma yeteneğine sahip ACO Qmax, kullanıldığı mekânlarda çok yüksek akış oranı sağlıyor. Otoparklar, dağıtım merkezleri, karayolları ve havaalanı gibi büyük alan uygulamalarında kullanılan verimsiz geleneksel drenaj sistemlerine alternatif olarak Qmax yer altındaki boru tesisat işlerini azaltarak hidrolik basınca karşı gerekli drenaj kapasitesi sağlıyor.

Her boyut için CE işaretli ve BS EN 1433:2002 sertifikalı F900’e kadar yük sınıfını destekleyen ACO Qmax benzersiz patentli tasarımıyla kurulum maliyetlerini en aza indiriyor. Konektörleri ve bitiş kapakları dahil aksesuar yelpazesiyle basit ve kullanışlı, saha uygulamalarıyla eksiksiz bir ürün ailesi sunuyor.

ACO QMax sistemi, aralarında 2006 yılında Birleşik Krallık’ta aldığı Kraliçe İnovasyon Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödüle sahip.

Kraliçe İnovasyon Ödülü: İngiltere’nin en prestijli ödüllerinden biri olan Kraliçe İnovasyon Ödülü 1966 yılından bu yana veriliyor.  Çevre, toplum ve ekonomik gelişme açısından mükemmelliği teşvik etmek amacı ile düzenleniyor. Ödül, İnovasyon, Uluslararası Ticaret ve Sürdürülebilir Kalkınma başlıkları altında değerlendiriliyor.

 

A: Büyükdere Cad. No:151, Yonca Apt. B-Blok Kat:1 D:20 34394 Zincirlikuyu – İstanbul
T: 0212 347 52 54
F: 0212 347 52 57
W:  www.aco.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın