Kalebodur’dan Zorlu Center için Özel Ürün, Laminex RF

"Yaratıcılığınızın yapı taşı" sloganıyla, mimarlar ve tasarımcılara özel ürünler sunan Kalebodur, Türkiye'nin en önemli projelerinde yer almaya devam ediyor.

Kalebodur, Zorlu Center ve EAA-Emre Arolat Mimarlık ile ortak çalışmalar sonucunda; peyzaj alanlarının yükseltilmiş döşemelerinde seramik kullanımı için yepyeni bir ürün olan “Laminex RF”yi geliştiriyor.

İnovatif ürünleri ile mimari projelerin çözüm ortağı Kalebodur, Türkiye’nin olduğu kadar Avrupa’nın da en gözde projelerinden Zorlu Center’ın tercihi oldu. Kalebodur’un yenilikçi ürünleri, Zorlu Center’ın peyzaj alanlarındaki yükseltilmiş döşemelerinde, Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde, Metro Bağlantı Tüneli’nde ve Zorlu Center Alışveriş Merkezi’nin ıslak hacimlerinde kullanıldı.

Zorlu Center’a Özel, Ekstra Dayanıklı “Laminex RF”

Mukavemeti çok yüksek, üzerinde forklift ağırlığını taşıyabilecek bir malzeme talebi doğduğu için, iki porselen seramiğin arasına fiber cam elyaf uygulanarak, ürünlerin birbirine lamine edilmesiyle üretilen “Laminex RF”; ekstra dayanıklı, dış mekanlarda yükseltilmiş döşeme yüzey kaplama elemanı olarak veya zemin uygulamalarında kullanılabiliyor. “Laminex RF” ürünleri, EAA-Emre Arolat Mimarlık Ofisi’nin tercihi olan Kalebodur’un Hekla gri, Divan Stone gri ve İkon bej ürünleri kullanılarak tasarlandı.

En İnce Porselen Seramik “Kalesinterflex” Her Yerde

Dünyanın en gelişmiş salonlarına ve teknolojisine sahip Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nin ters tavan, iç cephe ve zeminlerde, 1 metreye 3 metre ebatlarında ve sadece 3 milimetre kalınlığındaki porselen seramik levhası olan Kalebodur’un “Kalesinterflex” ürünü tercih edildi. Kalebodur’un esneyebilen ürünü “Kalesinterflex”, aynı zamanda Zorlu Center’ın Metro Bağlantı Tüneli’nde de uygulandı.

Projenin Alışveriş Merkezinin ıslak hacimlerinde ise farklı ebatları ve modülerliği ile tercih edilen “R+” serisi kullanıldı.

W: www.kale.com.tr/kalebodur

Etiketler

Bir cevap yazın