Isolgomma – Döşeme ve Duvarlarda Ses Yalıtımı

Isolgomma, kurulduğu 1972 yılından beri yaşamın her noktasında karşılaşılabilen gürültü problemlerinin giderilmesi amacıyla üstün performanslı ses yalıtım ürünleri geliştiriyor.

Isolgomma – Döşemelerde Ses Yalıtımı

Sadece ses yalıtım malzemeleri üreterek konusunda uzmanlaşan Isolgomma’nın SBR ve EPDM kauçuğu bazlı ses yalıtım ürünleri İtalya ve dünyanın birçok ülkesindeki prestijli projelerde 55 milyon m²’yi aşkın kullanım alanı bulmuş.

Isolgomma, bünyesindeki iki ayrı laboratuvar ile sürekli ürün ve detay kesit performans ölçümleri yapıyor, kendi geliştirdiği bilgisayar programında talep edilen her ses yalıtım detayı için kısa sürede “ön performans hesap raporu” verebiliyor.

Çevreye duyarlı ve geri dönüşümlü Isolgomma ürünleri MR 1.1-1.2-2-3-4-5 alan kodu dahilinde LEED puan istemine ulaşılmasında katkı sağlıyor.

Grei line G8 PTB Darbe Sesi Yalıtım Şiltesi

 • Grei line G8 PTB, EPDM granüllerinin homojen olarak sıcak pres yöntemiyle yırtılmayan bir örtüye birleştirilmesinden meydana geliyor.
 • Konut, otel, ofis, AVM, hastane, okul, tiyatro, sinema, stüdyo, gym, spa, otopark, mekanik oda gibi tüm yapı birimlerinde meydana gelen, döşemedeki darbe ve hava doğuşumlu seslerin yalıtımında kullanılıyor.
 • Grei line G8 PTB, betonarme döşeme ile şap arasında ki kullanımında kolay uygulanıyor, yırtılmıyor, su geçirmiyor, su ve nemden etkilenmiyor.
 • 8mm kalınlıkta Grei line G8 PTB Darbe Sesi Yalıtım Şiltesi, 300 kg/m³ yoğunluğa ve 12 MN/m³ dinamik sertlik değerine sahip. Düşük dinamik sertlik değeri sayesinde gösterdiği mükemmel esneklik özelliği, şişirilmiş veya hapsedilmiş hava boşluklarından değil kauçuk malzemenin doğasından kaynaklandığı için performansını hiçbir zaman kaybetmiyor.
 • EN 12354’e göre Darbe Sesi Azaltım Değeri (ΔLw)= 30 dB.

 

Syl line S5 Topuk Sesi Yalıtım Şiltesi

 • Syl line S5, SBR kauçuğundan imal ediliyor. Parke altı, seramik altı ve merdiven basamakları altında kullanılabiliyor. Esas olarak topuk sesinden kaynaklanan rahatsızlığı gidererek iç ortam akustiğini iyileştiriyor. İkincil olarak alt kata geçecek gürültünün yalıtımında ΔLw=16 dB katkı sağlıyor.
 • 5 mm kalınlıktaki Syl line S5 Topuk Sesi Yalıtım Şiltesi, 720 kg/m³ yoğunluğa ve 63 MN/m³ dinamik sertlik değerine sahip.

 

Mustwall M10 Duvar Ses Bariyeri

 • Mustwall M10, EPDM ve SBR kauçuk granüllerinden oluşan, her iki yüzünün nonwoven örtüyle kaplı ses yalıtım levhası.
 • Tuğla, gazbeton veya alçıpan duvar uygulamalarının tamamında hava doğuşumlu seslerin bir hacimden bitişik diğer hacme geçişinin engellenmesinde “ses bariyeri” olarak kullanılıyor.
 • 10 mm kalınlıktaki Mustwall M10 Duvar Ses Bariyeri, 100 cm x 120 cm ebatlarında, 800kg/m³ yoğunlukta.
 • EN 12354’e göre Hava Doğuşumlu Ses Yalıtım Değeri (Rw) = 53 dB. Taşyünüyle değişik kompozisyonlarda kullanılabiliyor. Ses yalıtımındaki Kütle-Yay-Kütle prensibini tek başına sağladığı için kesit detayındaki en kritik malzeme olarak görev yapıyor. Detayın minimum kalınlıkta yüksek performans sağlayarak çözülmesini mümkün kılarak net kullanım alanı kazanımı sağlıyor. Örneğin, bir otelde aynı ses yalıtım değerine ve net kullanım alanına sahip 100 oda yerine 104 oda yapılmasını mümkün kılıyor.

 

S5 Duvar Altı Ses Yalıtım Şeridi

 • S5 Duvar Altı Ses Yalıtım Şeridi, Syl line S5 Ses Yalıtım Şiltesi’nin istenilen duvar kalınlığında dilimlenmiş rulolarından oluşuyor.
 • Tuğla ve gazbeton duvarların altına serilerek, duvar örgüsü Ses Yalıtım Şeridi üzerinden başlatılıyor. Duvarı döşemeden ayırarak hava doğuşumlu ses enerjisiyle beraber darbe sesinin de alt kat ve yan hacimlere aktarımını engelliyor. Alçıpandan imal hafif ara bölme duvarlarda da döşemeye gelen profil altında benzer şekilde kullanılıyor. Ses yalıtımındaki en temel esaslardan biri olan ses köprülerinin engellenmesini sağlıyor.
 • 5 mm kalınlıktaki S5 Duvar Altı Ses Yalıtım Şeridi, 720 kg/m³ yoğunluğa ve 63 MN/m³ dinamik sertlik değerine sahip.

 

A: Esentepe, Müselles Sokak Kartal Apt. No: 12/C  Zincirlikuyu – İstanbul
T: 0212 274 29 18
F: 0212 211 52 35
W: www.himerpa.com

Etiketler

Bir yanıt yazın