ISITMAX “Heat Tracing” Sıcaklığı Sabit Kılıyor

ISITMAX, "Heat Tracing Isıtma Sistemi"yle başta çeşitli sanayi kuruluşlarında kullanılan tank, boru, vana, pompa vb. ögelerdekiler olmak üzere iç ve dış mekânlarda yaşanan ısı kayıplarının önüne geçiyor, üretim ile hayatın durmaksızın devam etmesine olanak sağlıyor...

Heat Tracing Nedir?

Muhtevasında güçlendirilmiş elektrik kabloları olan Heat Tracing, elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştüren ve entegre olduğu otomasyon sistemiyle sıcaklık derecesinin kontrol edilebilmesine imkân sunan bir ısıtma sistemi. Isıtılacak bölgenin yüzeyine sarılıyor, güç kaynaklarına bağlanıyor, farklı ögelerle izole edilerek aktif hâle getiriliyor.

Sıcaklık kontrolünün kolay ve az maliyetli olduğu Heat Tracing’de birçok farklı noktadan ölçüm yapılabiliyor. Sistem, ortam koşullarının değişmesiyle devreye girdiğinden enerji tasarrufu sağlıyor, ayrıca bakım gerektirmediği için cüzdanları uzun yıllar koruyor.

Heat Tracing, gaz veya sıvıların ısılarını ve böylelikle özelliklerini de koruması sebebiyle başta çimento, petrokimya, termoplastik ve rafineri gibi alanlar olmak üzere çeşitli sektörlerde hizmet veren sanayi kuruluşundaki makine ve aksamlarda, bakım maliyeti yüksek buharlı, kızgın yağlı ya da sıcak sulu ısıtma sistemlerinin yerine kullanılıyor. Ağırlıkla tank ve borulara uygulanıyor olsa da çatılarda buzlanmayı/kar tutmasını önlemek ya da mekânları yerden ısıtmak için de tercih ediliyor.

Isıtma ve yalıtım için son derece güvenilir ve oldukça uzun ömürlü olan Heat Tracing, ısıyı homojen bir şekilde dağıtmasının yanı sıra transfer hatlarını ısıtma, akışkan maddenin ısısını istenen düzeyde tutma, proses koşullarını sabitleme, donmayı önleme, yüksek enerji verimliliği yaratma ve denetim kolaylığı gibi avantajlar da sunuyor.

Sistem, yüksek gibi algılanan ilk yatırım maliyetini orta/uzun vadede kâra dönüştürüyor; ısı kayıpları ya da geçici çözümler sunan sistemler nedeniyle yaşanan zararları bertaraf ediyor.

Kablo Tipleri

ISITMAX, beklentileri eksiksiz karşılamak adına üç farklı kablo tipiyle Heat Tracing uygulaması yapıyor: Self Regulating (Kendinden Regüleli Kablo), Sabit Güç Isıtıcı ve Seri Dirençli Isıtıcı.

Self Regulating (Kendinden Regüleli) Kablo:
Isındıkça enerji çekme ya da kendi kendini yakma vb. riskler taşımadığından self regulating kablo, piyasada en çok rağbet gören kablo tipi. Yarı iletken olan bu kabloların bir diğer avantajı da istenilen metrajlarda kesilebiliyor olması. Gelişmiş teknoloji ürünü bu kablolar, azami 250 C’ye dayanıklı olarak üretiliyor; kendi kendini regüle etmesi sayesinde termostata da ihtiyaç duymayabiliyor.

Sabit Güç Isıtıcı Kablo:
Çok yüksek sıcaklıklarda kullanılan ve uzun hatlara müdahalede tercih edilen sabit güç ısıtıcı kablolar, metrede bir sabit enerji veriyor, bir termostata bağlanarak sıcaklığın kontrol altında tutulmasına olanak sağlıyor.

Seri Dirençli Isıtıcı Kablo:
Bir ya da üç damarlı seri dirençli kablolar standart uzunluklarda üretiliyor, kısaltılması ya da ekleme yapılarak uzatılması mümkün olmuyor. Daha az maliyetli olan bu kablolar, uzun hatlarda bir devreden besleme ihtiyacı doğduğunda kullanılıyor.

 

Detaylı bilgi için için >>

__________

T: 0850 888 8110
A: Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat 10 No:1453
W: https://www.isitmax.com/

Etiketler

Bir cevap yazın