IŞIKLAR – Isı Yalıtım Sistemleri

İZOKLİNKER ve İZDODECK Isı Yalıtım Sistemleri

İZOKLİNKER Isı Yalıtım Sistemleri

Yüzeyine, Işıklar Kaplama Tuğla ölçülerine uygun kanallar açılarak montaja uygun hale getirilen EPS(beyaz-karbonlu) ve XPS yalıtım levhaları üzerine Işıklar Kaplama Tuğla’ları ile oluşturulan, mevcut yeni binalarda test edilmiş sağlıklı, güvenli ve çok hafif dış cephe sistemleridir. Kanallı EPS/XPS, Işıklar Klinker Kaplama Tuğlaları, Işıklar Flex Yapıştırıcı, Işıklar Flex Derz Dolgu ve duvar cinsine göre seçilmiş plastik dübel ile paketler halinde hazır hale getirilmiş ısı yalıtım sistemleridir.

Paket sistem olarak satışı gerçekleşen 9m2 ısı yalıtım levhası (EPS veya XPS)
Ebatı: 60X1250
Kalınlık:30-40-50-60-70-80-90-100 mm

Uygulama Tekniği
Bu ısı yalıtımlı panel sistemler, mevcut binaların cephe tadilatları ile yeni binaların dış cephelerinde metonerme perde, tuğla, gaz beton vb. duvar elemanları ile kolon kiriş vb. taşıyıcı yapı elemanlarının dış yüzeyleri üzerine tüm ısı köprülerini kaplayacak şekilde uygulanıyor.

3 aşamada gerçekleşiyor:

  • Yüzey hazırlanması,
  • Yalıtım levhalarının yapıştırılması ve dübellenmesi,
  • Işıklar kaplama tuğla uygulanması.

 

İZDODECK Isı Yalıtım Sistemleri

Dekoratif sıvalı ısı yalıtım sistemleridir. EPS(Beyaz/Karbonlu) ısı yalıtım levhaları, Işıklar Isı Plaka Yapıştırıcısı, Işıklar Isı Yalıtım Sıvası, duvar cinslerine uygun dübel, donatı filesi ve dekoratif mineral dış cephe kaplama sıvasından oluşan ısı yalıtım sistemleridir.

Satışı paket sistem olarak gerçekleşen 50m2 EPS (Beyaz/Karbonlu) Isı Yalıtım Levhası
Ebat: 50X1000 EPS
Kalınlık: 30-40-50-60-70-80-90-100

Işıklar Isı Yalıtım Sistemlerinin Avantajları


Enerji tasarrufu sağlıyor,
Işıklar ısı yalıtım sistemleri, yazın dışardaki sıcak havayı içeriye, içerdeki soğuk havayı dışarı çıkarmıyor, kışın da dışardaki soğuk havanın dışarı çıkmasını engelleyerek ısıtma ve soğutma için harcanan enerji miktarını azaltarak binalarda %50-60 oranında enerji tasarrufu sağlıyor.

Estetik görünüm sağlıyor,

Uzun ömürlü,

Binanın nefes almasını sağlıyor,
Isı plağı olarak kullanılan EPS(Beyaz/Karbonlu) ve Işıklar Klinker kaplama Tuğla’ları nefes alan malzemeler olmaları sayesinde, nefes alan konforlu yaşam alanları sunarken, nem oluşan banyo, mutfak gibi alanlarda küflenmenin oluşması da zorlaşıyor.

Bakım onarım gerektirmiyor,

Konfor sağlıyor.

 

A: Orhanveli Kanık Cad. Yakut Sok. Eryılmaz Plaza 34810, Kavacık-İstanbul
T:
0216 537 00 00
F:
0216 537 03 70
W: www.isiklartugla.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın