Interface’in Yeni Koleksiyonu: Net Effect™

Interface, insanları ve düşünceleri bir araya getirerek beklenmedik yollarla heyecan verici çözümler üretebileceğimiz inancıyla yaratıldı.

Interface, Net Effect’i şu şekilde tanıtıyor:

“Yıllar boyunca tasarıma bütüncül bir açıdan yaklaştık, sadece harika karelerin ötesinde, çevrelerindeki sisteme bakarak, bir yandan da dünyanın dört köşesinde bizleri Mission Zero® hedeflerimize yaklaştırabilecek bir düşünce tarzı benimsedik. Tasarımda güzelliğin sadece son ürünümüzün estetiği anlamına gelmediğini, tüm sürecimizin bütünsel etkisini ifade ettiğini ve bu ikisi bir arada olmasının en yeni koleksiyonumuz Net Effect™ kadar güçlü bir şey doğurabileceğini öğrendik.

Mavi Olmazsa Yeşil de Olmaz

İstediğiniz kadar deneyin, doğada kusursuz düz bir çizgi bulmakta zorlanırsınız — özellikle okyanus ve denizlerimizin dalgalı, dizginlenmez gücünde. Kare ve dikdörtgenin zorlayıcı boyutları içinde tasarlıyor olmasına karşın, ürün tasarımcısı David Oakey en büyük doğal kaynağımızın güzelliğini yansıtan Net Effect koleksiyonunu yaratırken ilham ve sinerji buldu.

Dünyada yaşamlarını okyanusa bağlı olarak sürdüren ve birçoğu yoksulluk sınırında yaşayan 660 milyon insan Interface Co-Innovation Başkan Yardımcısı Miriam Turner’ı bir fırsat görmeye itti. Aquafil’in geri dönüşüm adımlarından aldığı ilhamla, “Bu yöntemi toplum düzeyine indirebilir ve dünyanın en yoksullarının bir kısmının bundan yararlanmasını sağlayabilir miyiz? Gerçekten kapsamlı bir iş modeli kurarak-yerel balıkçıların ıskartaya ayırdıkları ağları satın alıp (onlara ek bir gelir kaynağı sağlayıp ) – aynı zamanda da kıyı ve okyanusları temizleyebilir miyiz?” diye sordu.

Bu büyüklükteki bir projeyi gerçekleştirmek birçok el, yürek ve zihin gerektirir — Bu nedenle Co-Innovation Ekibi 2011 yılında Zoological Society of London™ ve deniz biyologu, Dr. Nick Hill de dahil, bir işbirliği ordusu oluşturmaya başladı. Yoğun bir araştırma ve planlama sürecinin ardından, Net-Works pilot programını 7.000 Filipin adasına, Danajon Sığlığı’na — dünyanın altı çifte resifinden birine odaklamaya karar verdiler. Böylece, Net-Works doğdu.

Mavi Bir Ruh Halinde

Gezegendeki her su kütlesi kendine özgü, benzersiz bir mavi senfonisine sahiptir. Güneşin morötesi ışınlarından çoğu derinliklerde emilirken mavinin kısa dalga boyları yosunlardan, bitkisel planktonlardan, deniz yaşamından yansır—böylelikle safirler, sulu gök zümrütler ve çalkantılı cam göbekleri ortaya çıkar. Bütün bunlar Net Effect renklerinin ilham aynaklarıdır.

Dalga Yaratmak

Net Effect™ koleksiyonu güzel tasarımın ürünün ötesinde, onun arkasındaki hikayede saklı olduğuna dair çok kuvvetli bir hatırlatıcı. Net Effect™ ve eş zamanlı olarak gelişen Net-Works programı, ancak dünyanın farklı köşelerinden birbirlerine sıkıca bağlı bir insan ağının yeni bir şey oluşturmak için işbirliği yapmasıyla mümkün olabilmiştir. Bu öncü insanlar gerçek bir eş zamanlı tasarım için gerekli tüm malzemeyi bir araya getirdi. Harika bir ürün dizisi yaratmalarının paralelinde bir topluma güçlendirirken aynı zamanda okyanus ve denizlerimizi eski haline getirdiler.”

W: www.interfaceturkey.com

Etiketler

1 Yorum

Bir yanıt yazın