Hettich’ten InnoTech, ArciTech ve Sensys

Hettich'ten, platform konseptli çekmece sistemleri.

Çift cidarlı çekmece sistemleri InnoTech ve ArciTech, ekonomik platform konseptleri sayesinde, optimize edilmiş bir üretimi garanti ediyor ve üretim, stok ve lojistik masraflarını düşük tutuyor. Ayrıca, kolay montaj ve ayarlama imkanı sunan teknoloji ve montaj aparatları ile de öne çıkıyor.


Banyolar için InnoTech iç organizasyonu, her şey göz önünde. Fotoğraf: Hettich

Gittikçe artan oranda oturma ve yatak odası mobilyası üreticilerinin de ilgisini çeken InnoTech ve ArciTech, genel olarak mutfak ve banyolarda kullanılıyor. InnoTech ve ArciTech ile Hettich, her zevk, her müşteri talebi ve her segment için uygun çekmece sistemini sunuyor.

InnoTech

Dünya çapında başarılı bir şekilde kendini kanıtlayan InnoTech çekmece sistemi Platform konsepti, tüm çekmece varyasyonlarında ekonomik seçenekler sunuyor. Frensiz kısmi açılımlı çekmeceden Silent System frenli ya da Bas/Aç mekanizmalı tam açılımlı çekmeceye kadar, ayrıca çeşitli tasarım elemanları ve farklı kızakların kullanımı, tek bir çekmece kasasında farklı tasarım ve fonksiyonelliği sunuyor. İç organizasyon konusunda da InnoTech talepleri karşılıksız bırakmıyor, çünkü her kullanım ve fonksiyon alanı için uygun bir çözüm sunuyor. Ayrıca, çift cidarlı sistemlerde, kısmi açılımlı InnoTech çekmecesi, tam açılımlı çekmeceye yükseltme olanağıyla birlikte ideal geçişi sağlıyor.


ArciTech, Hettich’in yüksek kaliteli mutfaklar için çekmece sistemidir. Fotoğraf: Hettich

ArciTech

Çalışma konforu ve olağanüstü sağlamlığıyla kendini kanıtlayan ArciTech çekmecesi, Actro çekmece kızağı, prizma prensibi sayesinde, hassas ve akıcı çalışmasıyla öne çıkıyor. 40, 60 ve 80 kg’lık yük taşıma kapasitesiyle ArciTech, tüm gereksinimleri karşılıyor. Platform konseptli ArciTech ‘in geniş ürün yelpazesi; gümüş, beyaz, antrasit ve paslanmaz çelik renklerinde iki kasa ve altı farklı arka panel yüksekliğini kapsıyor. Üst segmentler için örneğin: 126 mm yüksekliğindeki çekmece kasası üzerine cam malzemeden DesignSide veya 250 mm yüksekliğinde arka panel ve TopSide sunuyor.


ArciTech platform konsepti, ekonomik bir farklılaştırmayı mümkün kılar.Fotoğraf: Hettich

Hızlı Montaj Menteşesi Sensys

Çok yönlü uygulama amaçları için yeni fonksiyonlar sunan Hettich’in menteşe jenerasyonu Sensys, tutarlı tasarımı duygusal konforla birleştiriyor. Hettich, Sensys ürün grubuna yeni fonksiyonlar ekleyerek ekonomik farklılaşma için cazip uygulama hedefleri ve olanaklar sunuyor.

Entegre Fren Sistemli Sensys


Sensys menteşesinin gizli entegre edilmiş fren sistemi, eşsiz performansıyla etkiliyor: 35 derecelik, eşine rastlanmayan büyüklükte çekme açısı, +5°C ile +40°C sıcaklık aralığında ideal frenleme fonksiyonu. Fotoğraf: Hettich

Sensys menteşe, mobilya kapaklarının 35 derecelik  büyük çekme açısıyla, ve en önemlisi frenlenerek, kendiliğinden kapanmasıyla skoru netleştiriyor. Mobilya kapaklarının bir el hareketiyle ve ayrıca yumuşak kapanma özelliğiyle güvenilir şekilde kapanmasını, +5°C ile +40°C sıcaklık aralığında garanti ediyor.

Sensys Geniş Açılı Menteşe

Yeni Sensys geniş açılı menteşeyle iç çekmeceler, mesafe çıtası olmadan ve sıfır-giriş noktasıyla kullanılabilir, ayrıca parmaklar her kapak pozisyonunda emniyettedir. Fotoğraf: Hettich

165 derecelik açılma açısı sayesinde Sensys geniş açılı menteşe, mobilya kapaklarını geniş şekilde açıyor ve nazikçe eşit ölçülü kapatıyor. İç çekmeceler, mesafe çıtası olmadan sıfır giriş noktasıyla kullanılabiliyor, ayrıca parmaklar her kapak pozisyonunda emniyette. Sensys geniş açılı menteşe, iF Product Design Award 2014 ve Red Dot Award “Product Design 2014” ödüllerinin de sahibi.

Sensys Kalın Kapak Menteşesi


Yeni Sensys kalın kapak menteşesi, ince görünür aralıklı ve güçlü kapaklar eğilimine olanak tanır. Fotoğraf: Hettich

Profil kapaklar ile malzeme kalınlığı çok fazla olan kapakların çalışma süreçleri, menteşeler için başa çıkılması gereken büyük bir sorun oluşturuyor. Aşırı kalın mobilya kapakları dahi Sensys ile düzenli, nazikçe ve sessiz kapanıyor, böylece ince görünüyor aralıklı ve güçlü kapaklar eğilimi, yeni Sensys kalın kapak menteşesiyle gerçekleştirilebiliyor. iF Product Design Award 2014 ödülü, Sensys kalın kapak menteşesine verildi.

Frensiz Sensys

Sensys büyük, ağır ve küçük, hafif kapaklarda, çok iyi bir frenleme karakteristiği gösteriyor. Aynı menteşe görünümlü mobilya ürün gruplarının birbirinden ayırt edilmesi için, ayrıca frensiz Sensys seçeneği de sunuluyor.

Otomatik Kapatmasız Sensys
Kulpsuz ön yüzlerde Push to open fonksiyonu için, şimdi otomatik kapatmasız Sensys menteşesi kullanılıyor.

Etkileyici Tasarım


Sensys menteşe jenerasyonu, “red dot design award 2008” ve “iF product design award 2009” ile ödüllendirilmiştir. Fotoğraf: Hettich 

Sensys, aynı zamanda şık bir tasarım ile göz dolduruyor: Menteşe, montaj plakasıyla bağlantılı olarak uyumlu bir bütün oluşturuyor. Göze hoş görünen kapak kepi, menteşe tasındaki sabitleme vidalarını örtüyor ve ayrıca, demontaj için kullanılan kilit açma düğmesi önden görünmüyor.

 

A: Şerifali Mah.Türker Cad. No:2 Dudullu Ümraniye – İstanbul
T: 0216 365 46 51 
W:
 www.hettich.com

Etiketler

Bir cevap yazın