Guardian Clarity™

Guardian Clarity™, Üstün Bir Görüş Deneyimi Sağlar

Cam üç özelliği bünyesinde barındırır: işlev, güç ve güzellik. Camın zamansız kalitesi, modern mimarideki teknolojik gelişmelerle de birleşerek farklı rollere bürünür. Tasarım ve binalarda cam kullanılırken artık yaratıcılığın sınırları bulunmamaktadır. Bu da mimar ve tasarımcılara, olağanüstü bir esnekliğe sahip ve çok yönlü bu malzemeyi tam da hayal ettikleri gibi kullanma özgürlüğü tanır.

Ancak cam ne kadar şeffaf olursa olsun, yansıma, parlama ve orijinal renklerin filtrelenmesi yüzünden mükemmel görüntüyü yakalamak zor olabilir. Dikkat dağıtıcı bu unsurlar, net bir görüntü yakalamayı engeller.

Guardian Clarity anti-reflekte cam, çok yüksek ışık geçirgenliği sunarak, düşük yansıma elde etmeye olanak tanıyor. İster zemin seviyesinde görünürlüğün artırılması, ister cephede göze çarpan bir parça oluşturmak hedeflensin, Clarity alışılmışın ötesinde işlevsellik sunuyor ve istenilen etkiyi yaratmayı sağlıyor.

Guardian Clarity, göz alıcı bir görüntünün avantaja dönüşebileceği yüksek kalitede cephe uygulamaları için göz kamaştırıcı optik özellikler sunuyor.

Mükemmel Çözüm
Dikkat dağıtan yansımalar nedeniyle etkisini kaybeden vitrinlerden, tam olarak seçilemeyen görüntüleme platformlarına ya da güneş battığında karanlığa gömülen nefes kesici bir manzaraya sahip restoranlara varana kadar, aşırı yansımanın görüntüyü bozduğu her yerde Guardian Clarity anti-reflekte cam, kullanılabilecek ideal bir ürün.

Guardian Clarity, aşağıdakiler için etkin çözüm sağlar:

  • Mağaza vitrinleri,
  • Mimari değer taşıyan bina girişleri,
  • Havaalanları ve kontrol kuleleri,
  • Stadyumlar ve arenalar,
  • Benzin istasyonları,
  • Araba galerileri,
  • Otel lobileri,
  • Restoranlar, kafeler,
  • Bankalar,
  • Etkileyici bir manzaraya sahip tüm konut veya ticari binalar.

Mükemmel Netlik: Guardian Clarity Tüm Detayları Gözler Önüne Seriyor
Guardian Clarity anti-reflekte cam, minimum ışık yansıması ve maksimum ışık geçirgenliği sayesinde görünürlüğü en üst düzeye çıkarıyor. Guardian UltraClear™ düşük demirli camın Clarity teknolojisi ile birlikte kullanılması ışık geçişini arttırırken standart camın yeşil rengini nötrleyerek kristal berraklığında görünüm sağlıyor. Ayrıca lamine olarak kullanıldığında zararlı UV ışınları yok oluyor ve böylece camın arkasındaki ürünlerin solması da engelleniyor. Üstelik, güvenlik ve emniyet genel anlamda artarken, ses yalıtımı ve iç mekan konforu da yükseliyor.

Aranılan “yansıtmama” etkisi yalnızca monolitik veya yalıtılmış bir cam ünitesinin tüm cam yüzeylerinin Guardian Clarity ile kaplanması sonucu elde edilebiliyor. Aşağıdaki tabloda Clarity teknolojisine sahip olan ve olmayan çeşitli tipik zemin kat cam ünitelerine ait ana değerler karşılaştırılmakta. (Clarity teknolojisine sahip ünitelerde UltraClear düz cam temel olarak alırken Clarity teknolojisine sahip olmayan ünitelerde ExtraClear® düz cam temel alınır).

Sınırların Ötesinde Şeffaflık ve Performans

Maksimum şeffaflık ve minimum yansımaya ulaşmak istiyorsunuz. Aynı zamanda enerji performansı için yerel kurallara uymanız ve ideallerinizden ödün vermeden hem gerçekçi, hem de uygulanabilir bir performans yakalamanız gerekiyor.

Clarity’nin düşük yansıma ve yüksek ışık geçirgenliği, Guardian’ın teknoloji harikası diğer ürünleriyle birleştiğinde, bu engelleri aşmayı sağlıyor.

Aşağıda belirtilen ve yalıtım işleminde kullanılan cam üniteleri, farklı yansıma oranlarına sahip binaların zemin katlarında Guardian Clarity teknolojisi kullanılan ve kullanılmayan kombinasyonlar için önerilmekte. (Clarity teknolojisine sahip ünitelerde UltraClear düz cam temel alınırken, Clarity teknolojisine sahip olmayan ünitelerde ExtraClear düz cam temel alınır).

Bambaşka Bir Cephe Deneyimi
Guardian Clarity ve güneş kontrollü Guardian SunGuard® camlar birlikte kullanıldığında, herhangi bir projenin zorlu taleplerini karşılayacak cephe parçaları oluşturmaya olanak tanıyor.

Yalıtım cam ünitesinin iç bölümünde Guardian Clarity kullanılması, içe yansımayı önemli ölçüde azaltıyor ve üniteden geçen görünür ışık miktarını artırıyor.

İç bölmenin kaldırılması gibi yenilikçi optik etkiler sayesinde kontrol kuleleri, cam teras katları veya cephenin köşe kısımlarında kullanılan bükülmüş yalıtım camları da dahil olmak üzere özel konumlar için benzersiz bir deneyim oluşturuluyor.

Aşağıdaki tabloda Guardian Clarity kullanılan ve kullanılmayan tipik cephe cam yapıları kıyaslanmakta. (Clarity teknolojisine sahip ünitelerde UltraClear düz cam temel alınırken, Clarity teknolojisine sahip olmayan ünitelerde ExtraClear düz cam temel alınır).

A: Barbaros Mah. Çiğdem sok. No:1 D:24 My Office Binası Ataşehir
T: 0216 969 08 99
W: www.sunguardglass.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın