Grei line G8 PTB Darbe Sesi Yalıtım Şiltesi

Grei Line G8 PTB, konut, otel, ofis, AVM, hastane, okul, tiyatro, sinema, stüdyo, GYM, SPA, otopark, mekanik oda gibi tüm yapı birimlerinde meydana gelen, döşemedeki darbe ve hava doğuşumlu seslerin yalıtımında "Ses Yalıtım Şiltesi" olarak kullanılıyor.

EPDM granüllerinin homojen olarak sıcak pres yöntemiyle yırtılmayan bir örtüye birleştirilmesinden meydana geliyor.

Grei line G8 PTB, betonarme döşeme ile şap arasındaki kullanımında kolay uygulanıyor, yırtılmıyor, su geçirmiyor, su ve nemden etkilenmiyor.

8 mm kalınlıkta Grei line G8 PTB Darbe Sesi Yalıtım Şiltesi, 300 kg/m³ yoğunluğa ve 12 MN/m³ dinamik sertlik değerine sahip. Düşük dinamik sertlik değeri sayesinde gösterdiği mükemmel esneklik özelliği, şişirilmiş veya hapsedilmiş hava boşluklarından değil, kauçuk malzemenin doğasından kaynaklandığı için performansını hiçbir zaman kaybetmiyor. EN 12354’e göre Darbe Sesi Azaltım Değeri (ΔLw) = 30 dB.

Syl line S5 Topuk Sesi Yalıtım Şiltesi
Syl line S5, SBR kauçuğundan imal ediliyor. Parke altı, seramik altı ve merdiven basamakları altında kullanılıyor. Esas olarak topuk sesinden kaynaklanan rahatsızlığı gidererek iç ortam akustiğini iyileştiriyor. İkincil olarak alt kata geçecek gürültünün yalıtımında ΔLw=16 dB’lik katkı sağlıyor.

 

5 mm kalınlıktaki Syl line S5 Topuk Sesi Yalıtım Şiltesi, 720 kg/m³ yoğunluğa ve 63 MN/m³ dinamik sertlik değerine sahip.

Bünyesindeki iki ayrı laboratuvar ile sürekli ürün ve detay kesit performans ölçümleri yapan Isolgomma, tecrübe ve bilgi birikimini kendi geliştirdiği bir bilgisayar programında derliyor ve talep edilen her ses yalıtım detayı için kısa sürede “ön performans hesap raporu” veriyor. Isolgomma’nın en çok kullanılan detaylara ait hesap raporlarının derlendiği teknik katalogu Türkiye Distribütörü Himerpa’dan temin edilebiliyor.

Çevreye duyarlı ve geri dönüşümlü Isolgomma ürünleri MR 1.1-1.2-2-3-4-5 alan kodu dahilinde LEED puan istemine ulaşılmasında katkı sağlıyor.

W: www.himerpa.com

Etiketler

3 yorum

Bir yanıt yazın