Forbo Giriş Sistemleri Coral & Nuway

Forbo Coral ve Forbo Nuway giriş zemin sistemleri dışarıdan gelen kir ve nemi %94 oranına kadar tutarak bakım maliyetleri ve kayma riskini düşürdükleri gibi, aynı zamanda diğer Forbo zemin ürünlerinin de görünüşlerinin koruma oranlarını maksimize ediyor.

Forbo Giriş Sistemleri, ziyaretçilerin daha bina girişlerindeyken ayakkabı tabanını temizleyen ve kurulayan sistemlerdir. Genellikle hastaneler, havaalanları, süpermarketler, alışveriş merkezleri ve iş yerleri gibi yoğun bina girişlerinde kullanılıyor.

Hangi Giriş Sistemi Seçilmeli?
Sağlık ve Güvenlik Uzmanları: “Binanızı gerçekten temiz ve güvenli tutmak istiyorsanız, girişe bir paspas koymak yeterli değildir” açıklamasıyla da doğru giriş sistemlerinin önemini vurguluyor.
Kaynak: HSE e-öğrenme modülü, ‘Watch Your Step” 

Etkili bir giriş sistemi oluşturmak için kullanım yoğunluğunun – belli bir süre içerisinde binaya giren/çıkan kişi sayısının – ve yürüyüş yönlerinin (kişilerin binaya girdikten sonra izledikleri yol) dikkate alınması ve bu bilgilerin giriş alanının tasarımında kullanılması gerekiyor. Doğru bir giriş zemin sistemi planlamanın en iyi yöntemlerini Forbo Flooring sürekli inceliyor. Bu doğrultuda ihtiyaçlara en uygun Forbo giriş ürününü seçmeye yardımcı olmak için tasarımlar sunuyor. Nuway serisi özel üretim giriş sistemi ve Coral serisi tekstil giriş sistemlerine kadar geniş bir ürün aralığı bulunuyor.

Coral
Resepsiyon alanları, koridorlar, binanın diğer kısımlarına geçiş için kullanılan yollar, asansörler, merdiven çıkışları vs. gibi binanın diğer alanları da toz ve neme maruz kalır. Tüm bu alanlarda tortusal kirlenme riski vardır, bu amaçla tasarlanan Coral giriş sistemleri bu riski büyük ölçüde azaltıyor.

İçeriye giren kir ve tozun %94’üne kadar engelleyerek temizlik masraflarını %65’e kadar düşürüyor ve iç mekandaki zemin kaplamalarının ömrünü uzatıyor.

Coral tekstil giriş zemini sistemi ürünlerinin bakımı standart halı temizleme yöntemleriyle yapılabiliyor. Uzun vadeli performans, verimlilik ve görünüşün muhafaza edilmesi için tutulan kirlerin düzenli olarak temizlenmesi büyük önem taşıyor.

Nuway
Nuway tek ve çift taraflı matlarıyla yoğun trafik dahil her sektörün ihtiyacına yönelik geliştirilmiş ürünlerdir.

Her bir Nuway matı müşterinin kendi siparişine göre üretiliyor. Bu sayede ürün müşteri ihtiyaçları doğrultusunda kişiselleştirilebiliyor.

Forbo Flooring iç mekan ürünlerinin garanti süreleri, Forbo Flooring bina giriş sistemlerinin, tüm bina girişleri için, Forbo tarafından belirtilen uygulama yönergelerine uyularak yapılması durumunda, bu garantiye ücretsiz 6 yıl daha ekleniyor.

Faaliyetlerinin temelinde sürdürülebilir gelişimin bulunduğu Forbo, tüm çevreyi koruyor, çevreyle ilgileniyor ve çevreye yatırım yapıyor.

Forbo Flooring, her bir ürününün ve kurumun çevresel performansını ölçmek amacıyla Yaşam Döngüsü Değerlendirmesini (LCA) kullanan ilk zemin kaplama malzemeleri üreticisidir.

 

 

A: iTower Plaza, Bomonti Ar Sokak No: 3 D: 60 Bomonti, Şişli – İstanbul
T: 0212 809 03 16 – 03 17
F: 0212 809 03 18
W: www.forbo-flooring.com/tr/
  facebook.com/forboflooringturkiye
  instagram.com/forboflooringturkiye

Etiketler

Bir cevap yazın