Endüstriyel Tesislerde Raychem Güvencesi

Raychem Isı İzleme Sistemleri endüstriyel tesislerde boru hatlarının sıcaklığını muhafaza ediyor. İlaç ve kimya sanayii, denizcilik, madencilik, petrol ve gaz endüstrisi, enerji üretim tesisleri gibi birçok endüstri alanına çözüm üretiyor.

Özellikle soğuk iklim şartlarında bulunan tesislerde boru işletme sıcaklıkları dış ortam sıcaklıklarından olumsuz olarak etkileniyor. Boru hatlarında donmalar oluşabiliyor. Bu durumda tesisin verimliliği düşebiliyor ve hatta üretim durabiliyor.

Raychem, bu konuda geniş ürün yelpazesi ile efektif çözümler üretiyor. Uzman mühendislik kadrosu, teknik ekibi ve üstün üretim teknolojisi ile tüm dünyada çözümler sunan Raychem, konusunda öncü firma olmaya devam ediyor.

Boru hatlarında ihtiyaç olunan sıcaklıkların muhafaza edilebilmesi için boru ısı kaybını karşılayacak uygun kablo tipi belirleniyor. Isıtıcı kablolar yüksek sıcaklık dayanımlı yapışkan bantlarla boru yüzeyine sabitleniyor. Sistemi oluşturan ısı izleme sensörleri ve sistem kontrolörleri sistemin otomatik olarak çalışmasını sağlıyor. Olası arıza hallerinde tesis işletmesini uyaran sistem tesisin güvenliğini sağlıyor.

Kurulum ve işletme maliyetleri açısından bakıldığında Raychem elektrikli ısıtma sistemleri buharla ısı muhafaza sistemine oranla oldukça ucuz ve kurulum sonrası bakım gerektirmiyor.

Sistemin tüm bileşenleri Atex sertifikalı olup riskli alanlar için kullanıma uygun.

Etiketler

Bir cevap yazın