Duravit’ten Yeni Darling Serisi

Duravit’in tasarımcı Dieter Sieger ile beraber hazırladığı Darling Banyo Serisi 1994’te tanıtıldı. Seri, uygun maliyetle beraber gelen yüksek kalibreli tasarımı sayesinde kısa sürede birçok kullanıcıya ulaşmıştı.

Duravit şimdi dikkatini tekrar bu seriye çevirdi ve bunu geliştirerek eksiksiz bir program haline getirdi. Lavabodan elektronik kapağa ve masajlı küvete kadar uzanan bu yeni program “az maliyetle bol tasarım” şeklindeki temel fikri destekliyor.

Zarif Kenar Bantları ve Dairesel Biçim gibi Tanımlayıcı Nitelikler
“Darling New” Serisi’nin yeni görsel ana motifi, vitrifiyelerde, mobilyalarda ve küvetlerde görülen zarif kenar bantları. İlk Darling serisinin alamet-i farikası olan uyumlu dairesel biçim burada da korundu. Bu nedenle, lavabo daire içinde daire olarak kaldı. Toplamda 25 farklı vitrifiye modeli var. Seçenekler küçük lavabolardan, yanlarda ekleme nişleri olmayan kapalı bir tasarım içindeki üniteler olarak tasarlanmış asma klozetlere ve asma bidelere kadar uzanıyor. 62 cm çıkıntısı bulunan asma klozet, özel bir konfor standardı sunuyor. Elektronik kapak da takılabilen klozet, Darling’in tasarım standardı ile yeni bir hijyen ve kontrol standardını bir araya getirmiş oluyor. Oldukça düz vitrifiye bantlarına sahip mobilyalı lavabolar da dikkat çekici. Lavabo dolaplarında buna karşılık gelen gölge boşlukları incelikli tasarımı ön plana çıkarıyor.

Taze ve Yeni Renklerde Uzun Ömürlü Mobilyalar
Programın mobilyaları uzun ömürlü; tezgah üstleri, konsol panelleri ve duvar rafları gibi çok kullanılan yüzeyler, dokulu vernikle kaplı olduğundan çizilmelere karşı dayanıklı. Bu programda ayrıca çok çeşitli boy dolapları, hareketli dolap üniteleri, aynalar ve aynalı dolaplar mevcut. Toplam 52 parça mobilyadan oluşan Darling New, Duravit’in sunduğu en kapsamlı mobilya programı. Gövdeler ve tezgah üstleri ihtiyatlı mat beyaz veya “terra” ile bitirilmişken, ön kısımlar yeşil ya da gök mavisi renklerinde. Daha ağırbaşlı bir bitiş için “çam gümüşü” ya da “çam terra” tercih edilebiliyor. Tek renk mobilyalar için ise ön kısımlarda gövdeye uygun beyaz ya da terra renkler mevcut.

Konforlu Kenar Bantları ve LED’li Küvetler
Geniş model yelpazesi toplam 12 banyo modelinin yanında mobilya panelleri, akrilik paneller, küvet destek çerçeveleri ve boyun yastıklarını içeriyor. Vitrifiye ünitelerin biçimsel unsurları isteğe göre LED ile aydınlatılabiliyor. Kenar bantları 11,5 cm’ye kadar genişleyerek konforlu bir oturma yeri veya pratik bir destek oluşturarak yaşlılara ya da özel durumu olanlara kolaylık sağlıyor.

W: www.duravit.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın