Duravit’in Starck 2 Serisi

Duravit’in Starck 2 serisi için yeni tasarım. Doğa, içimizde uyum ve mutluluk hisleri uyandıran simetrilerle doludur. Ancak, mükemmel simetri aynı zamanda değişim meydana geldiğinde hiçbir şeyin olmaması anlamına da gelir.

İşin ilginç bir hal alması için küçük bir farklılığın bizi şaşırtması gerekir. Ancak böylece bir şeylere daha dikkatli bakar ve otantik tarafını algılarız. Starck 2 serisindeki lavaboları yeniden tasarlarken Philippe Starck’ın başardığı şey, işte tam da buydu. Duravit Starck 2 serisinin lavabosuna ilk baktığınız zaman yuvarlak gibi görürsünüz. Ancak yakından incelerseniz, hafif oval şekli olduğunu anlarsınız. Kısaca biçime organik ve akıcı bir karakter katan küçük bir fark…

Tekrar piyasaya sürülen Starck 2 lavaboları çok daha incelikli ve daha biçimli. Ancak, Duravit serinin tasarımındaki DNA’yı büyük oranda korumuş… Lavabolar hala yeterince geniş ve derin. Duvar bağlantılı lavabonun tipik bir özelliği olan duvar yönündeki konik genişlemeye dokunulmamış. Böylece kaideli veya yarı kaideli çeşitlerin bir özelliği olan yerleşik yüzey alanı korunmuş. Yeni modelde, çanağın tabanı düz olup hafif yumuşatılmış köşeler aracılığıyla dikey yönde yukarı uzanıyor. Geleneksel lavabonun özgün karakterinin yerini modern ve indirgenmiş bir biçim almış. Sonuçta ortaya tazeleyici hafiflikte, havalı ve zarif bir görünüm çıkmış.

Duravit Starck 2 lavabolarını yeniden tasarlayarak bu serideki klozetleri ve bideleri tekrar piyasaya sürmeye devam ediyor. Orta düzey fiyat kategorisindeki daha zarif bir vitrifiye serisi olarak Starck 2 eşit derecede başarılı olan Starck 1 ve Starck 3 serileri arasındaki haklı yerini ediniyor. Duravit’in sunduğu zamandan bağımsız modern tasarım tek bir kaynaktan geliyor ve bu da tek bir tasarımcının işi: bütün yaşam tarzları ve bütün bütçeler için Philippe Starck.

Philippe Starck’ın tasarladığı Duravit mobilya serisi hala yeni tasarımı mükemmel biçimde tamamlıyor. İster zıtlık yaratan parlak siyah cilalı, ister parlak beyaz renkli, isterse sıcacık meşe rengi olsun, Starck lavabo dolapları geniş olduğu kadar üstelik çok zarif!

W: www.duravit.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın