Duravit Yeni Bir Susuz Pisuvar Sunuyor…

Sudan Tasarruf Etmenin Akıllı Yolu Architec Dry!

Duravit, suyun bilinçli kullanılmasından ve eko sistemi koruyacak sürdürülebilir ürün kavramlarının geliştirilmesinden aktif olarak kendini sorumlu görüyor. Bu durum özellikle klozetlerin ve pisuvarların yıkanmasında geçerli. Günde yaklaşık 150 kez yıkanan pisuvarlarda tüketilen ortalama su miktarı yılda 130.000 litreye kadar çıkıyor. Duravit yeni nesil Architec pisuvarlarıyla sudan akıllıca tasarruf etme konusuna önemli bir katkıda bulunuyor. Çıkışta bulunan bir zar sayesinde, hiç su kullanılmadan temizlik yapılıyor. Bu zar sadece içinden idrar geçerken açılıyor. Daha sonra tekrar kapanarak hoş olmayan kanalizasyon kokularını uzak tutar.

Architec Dry’ın çıkışında, alt tarafında bir jel halkası bulunan çekici bir kapak var. Bu jel kullanım sırasında yavaş yavaş yıkanıp giden ve zarı ıslatan tamamen organik maddelerden yapılmış. pH değeri nötr olan aktif temizlik malzemelerinden oluşmuş özel bir karışım inatçı kirlerle ve idrar tortularıyla savaşarak bunların yerine tutunmasını önlüyor. Mikro-organizmalar organik maddeleri parçalar ve hoş olmayan kokuların oluşmasını engelliyor.

Architect Dry’da su boruları, musluklar veya yıkama suyu yok. Bu nedenle Architec Dry geleneksel rezervuar sisteminin olduğu pisuvarlara uygun maliyetli bir alternatif oluşturuyor. Zar içeren çıkışın yaklaşık 7.500 kullanımda bir değiştirilmesi gerekiyor. Bu noktaya gelene kadar pisuvar zaten 20.000 litre sudan tasarruf sağlamış oluyor.

Yenileme çalışması için çok yönlü
Duravit’in Architec serisindeki pisuvarlar Frank Huster tarafından tasarlandı. Architec’in farklı tasarım dili, sadece geleneksel pisuvar biçimlerine net bir zıtlık oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda montaj sırasında da önemli avantajlar sağlıyor. Architec, kurulacağı yerde her ne varsa, onun yerini mükemmel biçimde alıyor.

W: www.duravit.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın