Duravit PuraVida ile Banyoda Kolay Hareket

Ayaksız mobilyalar banyoda üç boyutlu tablo derinliği yaratıyor. Duravit PuraVida banyo serisi lüks ve modern tasarımı ile banyoları evlerin merkezine çekiyor.

Gelecek zamanın ruhunu yansıtan seri, ünlü tasarım grubu Phoenix Design’ın Duravit için yaptığı benzersiz tasarımlarından biri. PuraVida serisindeki küvetler, lavabolar, mobilyalar ve bataryalar eşsiz bir süreklilik oluşturmak için bir araya geliyor.

Phoenix Design, tarzı yaratırken yumuşak hareket hissi oluşturmak için saf geometriyi düzenlemeyi seçti ve sonsuz berraklık ilkesini ön planda tutarak bir tasarım yaratmak istedi.

PuraVida serisindeki mobilyaların ayağı yok, adeta duvar üzerinde yüzer gibi görünüyorlar. Tezgahlar, dolap üniteleri ve boy dolaplarının yuvarlak köşeleri ve parlak beyaz yüzeyleri göz alıyor.

Duygusal etkiyi ise yüzeyler sağlıyor. Yüzeylerde parlak beyaz, abanoz veya alüminyumun yanı sıra koyu kırmızı ve siyah renk seçenekleri bulunuyor.

Kulp yerine oyukların kullanılması serinin adeta ağırlıksız olan görüntüsünü destekliyor. Oyuklar dolabın derinliğini gösteriyor ve kullanılan yüzey rengini yansıtıyor. İşlevsel olarak oyuklar hem alt hem de üst çekmeceyi açacak şekilde tasarlandı.

Mobilyaların içindeki sofistike detaylar günlük hayatta kolaylık da sağlıyor. Opsiyonel olarak dolap üniteleri için cam bölmeler, boy dolabı için iç çekmece ve seriyi tamamlamak için hareketli dolap ünitesi bulunuyor. Aynalar da serinin dalgalı karakterini yansıtıyor. Köşeleri yuvarlatılmış arka cephe sayesinde herhangi bir açıdan bakıldığında sadece bir santimetrelik kenar kalınlığı görülüyor.

Benzer şekilde aynalı dolaplar da üç boyutlu bir forma sahip. Kapakların çift tarafındaki aynalar ve dekoratif arka cephe bir boşluk hissi veriyor. Lamba ve priz üst bölümdeki bir alüminyum panelde gizlenmiş. Dış taraftaki kolayca temizlenebilen ışık optimum aydınlatma sağlıyor.

W: ww.duravit.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın