Duravit Mirrorwall ile Aydınlık Banyolar…

Münihli ünlü tasarımcı Herbert Schultes’in Duravit için tasarladığı Mirrorwall, banyoları aydınlık ve modern yaşam alanına dönüştürüyor. Aynalı duvar, tek ve iki parçalı 2 metrelik boylarda 1200 mm’den 2000 mm’ye kadar dört değişik genişlikte sunuluyor.

Banyo küveti, ayna, dolap veya lamba gibi tek başına duran parçaları banyoya yerleştirirken duvarı yıkmadan bu parçaların tümünü bir bütün içinde birleştirmek isteyen Schultes’in tasarımının özü, görsel yalınlığı. Schultes, tüm işlevleri sadece üç parçada birleştirdi… Arka alan olarak komple bir ayna duvar, bir seramik mono-blok ve bunun içine doğru giden yatay seramik kuşaklı bir ahşap konsol. Konsolun üzerinde aynaya zarif bir şekilde yansıyan seramik bir lavabo duruyor. Konsolun altında, önü seramikli tuvalet ünitesi mono-blok tasarım olarak devam ediyor. Güçlü alüminyum çerçeve tüm üniteyi çevreleyip mimari etkiyi yumuşatıyor.

Aynalı Duvarların Arkasındaki “Gizli Dolap”
Narin bağlantılar aynalı duvarın arkasında gizli bir boşluk yaratıyor. Örneğin; lavabonun üzerinde ortaya çıkartılacak iki kapak bulunuyor. Açıldığında, aynalı iç taraflar arka duvarla birlikte “aynalı dolap” oluşturuyor. Kapılara takılı uygun büyüklükteki kiraz ağacı saklama kutuları, banyoda kullandığınız günlük eşyalarınızı kolayca erişilebilecek hale getiriyor. Konsolun ön veya yan tarafına takılı pratik bir havlu askısı var ve tuvalet ünitesinin kendisi inanılmaz bir şekilde geniş.

Optimum Gövde Profili için Optimum Aydınlatma
Eğer oda yeteri kadar iyi aydınlatılırsa, gerekli olan tek şey aynalı duvar bölgesini aydınlatmak. Bu durumda dışardan takılan 500 lükslük lamba ideal çözüm. Bu çözüm, yüz üzerine odaklanan mükemmel bir aydınlatma sağlıyor. Bunun için ışık kaynağı yansıtma “yelkeni” vasıtasıyla perdeleniyor. Özel şekli ve yapısı nedeniyle bu yelken, ışığı hassas bir açıda kırıp ve tam olarak gerekli yere yansıtıyor.

W: www.duravit.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın