Duravit DuraPlan Duş Tekneleri

Renovasyon projelerine kusursuz çözüm sunan yere sıfır duş teknesi serisi...

Duravit, zengin vitrifiye ürün yelpazesine duş teknesi serisi DuraPlan’ı da ekledi. Modern yapısının yanında renovasyon projeleri için de çözüm getiren DuraPlan serisinin tasarımı Mimar Prof.Dr. Frank Huster ile iş birliği içinde yapıldı. Seri, montaj yüksekliği inanılmaz derecede az olan ve tamamen su sızdırmaz özelliği taşıyan 14 akrilik duş teknesinden oluşuyor. Duş teknelerinin ebatları 800×800 mm ile 1600×900 mm ölçü aralığında bulunuyor. Tam anlamıyla dik açılı serinin tasarımı oldukça dikkat çekici.

Tüm duş tekneleri, duş yaparken güvenliği artırmak için DIN 51097’ye uygun olarak şeffaf AntiSlip (kaymaz yüzey) kaplama ile birlikte sunuluyor. Duş teknesi %2 yüzey eğimine sahip. Bu eğim suyun 0.7 l/saniye hızla gidere akmasını sağlıyor. Kullanılan suyu yüzeyde bekletmeden hızla gidere gönderen bu sistem sayesinde hijyenik olan DuraPlan’ın temizlenmesi çok daha rahat.

DuraPlan’ın montajı da çok kolay. Montaj, seramiklerin örülmesinden sonra tamamlanıyor. Böylece, genelde bu aşamada meydana gelen zararların önüne geçilmiş olunuyor. Eski binaların yenilenmesi ve modern hale getirilmesinde karşılaşılan en büyük problemlerden biri zemin, şap ve fayans kaplama yüksekliğinin yaklaşık 50 mm olmasıydı. Duravit’in yeni duş tekneleri bu nedenle son derece düz olarak tasarlandı ve ayak sistemi dahil toplam yüksekliği 50 mm’den az tutuldu ve özel bir yöntemle monte edilen yeni bir drenaj sistemi kullanıldı.

W: www.duravit.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın