Dörken Sistem’den Yeşil Çatılar için Yenilikçi ve Ekonomik Çözüm

Drenaj, su depolama, koruma ve filtrasyon tek üründe..

DELTA®-FLORAXX TOP: Yeşillendirilmiş çatılar için drenaj levhalarının bir adım ötesi.

  • Yeşil Çatılara özel çift katmanlı jeokompozit drenaj levhası
  • Perforasyonlu HDPE kabarcıklı levha ve PP filtrasyon jeotekstilinin ideal birleşimi

Yenilikçi, Özel, Yepyeni Drenaj Levhası

DELTA®-FLORAXX TOP, ekstansif yeşillendirmeli bütün bahçe çatılar için özel geliştirilen çift katmanlı yeni jeokompozit drenaj levhası. Perforasyonlu HDPE kabarcıklı levha ve PP filtrasyon jeotekstilinin ideal birleşimi olan DELTA®-FLORAXX TOP ile DELTA®-FLORAXX YEŞİL ÇATI SİSTEMİ’nin 4 katmanı artık 3 üründe sunuluyor.

Özel kabarcık yapısı, yüksek basınç dayanımı, drenaj ve su depolama gibi teknik özelliklerine ek olarak DELTA®-FLORAXX TOP, filtrasyon jeotekstil katmana da sahip. 4 fonksiyonu bir arada sunan DELTA®-FLORAXX TOP’ın uygulamacılar açısından en önemli avantajı kolay ve hızlı döşenebiliyor olması.

DELTA®-FLORAXX TOP’ın 1.200 m²’lik bir alana döşenmesi işi, üç kişilik bir ekip tarafından yaklaşık altı saatte tamamlanarak toprak tabakanın jeotekstil filtrasyon keçesi üzerine direkt olarak serilmesine hazır hale getirilebiliyor.

Uygulama Kolaylığı

  • Yeni DELTA®-FLORAXX TOP’ın düşük ağırlığı ve rulo halinde sunumu, uygulanması esnasında kolaylık sağlıyor. 2 x 20 metre ölçülerindeki DELTA®-FLORAXX TOP’ın filtrasyon jeotekstil katmanı, bindirme payı olarak 10 cm daha geniş.
  • DELTA®-FLORAXX TOP, üzerine kaynaklı filtrasyon jeotekstili sayesinde iki katmanı tek seferde döşeme imkanı sunuyor.

  • Filtrasyon jeotekstil tabakanın kayması veya rüzgarla uçması sorununu ortadan kaldıran homojen bir zemin yüzeyi oluşturuyor.
  • DELTA®-FLORAXX TOP döşenir döşenmez toprak tabaka bekleme süresi gerekmeksizin serilip yeşillendirme yapılabiliyor.

  • İmalatlarda ortaya çıkan malzeme firesi oranını azaltarak tasarruf sağlıyor.
  • DELTA®-FLORAXX TOP drenaj levhaları serilir serilmez, alttaki yalıtımı mekanik hasar ve yüksek ısı değişimlerine karşı anında korumaya başlıyor ve yüksek basınç direnci sayesinde üzerinde rahatlıkla yürünebiliyor ve el arabası taşınabiliyor.

DELTA®-FLORAXX TOP koruma ve drenaj levhalarının bindirme yerlerinde birbirlerine bağlantısını sağlamak için, son derece pratik konektör ve perçin çivileri kullanılabiliyor.

Perçin çivisi, konektörün üst kısmına yerleştirildikten sonra iki levhanın üst üste binen kısımlarında kabarcıkları arasına bastırılarak birleşmeleri sağlanıyor. Böylece DELTA®-FLORAXX kabarcıklı levhalarının kenarlarının kayması veya kıvrılması engelleniyor. (5 perçin çivisi/2 m.)

Etkin Drenaj

Yenilikçi sekizgen kabarcık yapısı, DELTA®-FLORAXX TOP’ın 200 kN/m2 basınç dayanımına sahip olmasını sağladığından, ağır yüklere dahi rahatlıkla dayanıyor. Yüksek drenaj kapasitesi sayesinde, levha ağırlığı ve yüksekliği daha düşük olmasına rağmen kolaylıkla mineral sızıntı tabakası işlevini yerine getirebiliyor. Aynı zamanda, kabarcıkları içinde su depolama kapasitesi sayesinde kurak mevsimlerde bitkilerin susuz kalmasını önlüyor.

Yaklaşık 10 lt/s.m’lik drenaj kapasitesine sahip DELTA®-FLORAXX TOP’ın kabarcıkları metrekarede 7 litreye kadar su depolayabiliyor. DELTA®-FLORAXX TOP, kabarcıkları içinde bitkiler için gerekli suyu tutarken üzerindeki perforasyonlardan suyun fazlasının kabarcıklı levha altındaki açık kanal sistemine aktarılarak boşaltılmasını sağlıyor. Difüzyona açık (buhar geçirgen) bu perforasyon delikleri ve 20 mm yüksekliğindeki kabarcıkları sayesinde, sistem içerisinde su ve hava sirkülasyonu kolaylıkla gerçekleşiyor. Böylece çatı yüzeyi ve yalıtım üzerinde su birikmesi önleniyor. Perforasyon koruma ve filtrasyon amaçlı jeotekstil tabakası, toprak partiküllerinin drenaj levhasının kabarcıkları içine dolarak kapanmasını engelliyor.

Etiketler

Bir cevap yazın