Divoroll CLIMA+S: Enerji Tasarrufu Sağlayan Yeni Nesil Su Yalıtımı

Braas'ın nefes alan reflektif su yalıtımı Divoroll CLIMA+S ile çatılarda güneşten gelen ısı yansıtılarak ortam sıcaklığında 4,6oC ye varan düşüşler elde edilebiliyor.

Böylece tek bir ürün ile nispeten daha karmaşık çözümlerle ulaşılabilecek düzeyde enerji verimliliği arttırılabiliyor ve özellikle yazın soğutma maliyetlerinin düşürülmesi sağlanabiliyor. Divoroll Clima Plus S, çatı katlarındaki konforlu yaşam süresini uzatıyor ve özellikle yaz aylarında daha konforlu bir ortam elde edilmesine yardımcı oluyor. 

Braas Çatı Sistemleri’nin Almanya’daki Teknik Merkezinde gerçekleştirilen ve Türkiye’nin çeşitli iklim bölgelerini kapsayan deneylere göre Divoroll Clima Plus S 4,6 dereceye varan sıcaklık düşüşleri sağlayabiliyor. Bu özelliği ile Divoroll Clima Plus S, çatıların enerji verimliliğini artırmak için kolay ve etkili bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Braas’ ın çatıların enerji performansını artırmaya yönelik olarak geliştirdiği su yalıtım ürünü Divoroll CLIMA+ S, kullanıcılarına bir su yalıtımından çok daha fazlasını sunuyor:

  •  Nefes alma özelliği ile ortamdaki nemin azaltılmasına ve çatıda nem ve küflenmelerden dolayı ortaya çıkabilecek olan yapısal bozuklukların önlenmesine yardımcı oluyor.
  •  Reflektif özelliği ile güneşten gelen ısının bir kısmının yansıtılması sağlanıyor. Böylece çatı katlarında ülkemiz iklim koşullarında 4,6 dereceye varan sıcaklık düşüşleri elde edilebiliyor. Özellikle yazın çatı katlarında yaşam konforu artırılarak, çatı katlarının daha uzun süre keyifle kullanılabilmesi sağlanabiliyor.
  •  Divoroll CLIMA+ S, çatıların enerji performansını arttırarak enerji tüketiminin azaltılmasına ve böylece çevrenin korunmasına yardımcı oluyor.
  •  Oldukça pürüzsüz ve okside olmayan metal kaplı reflektif yüzey; uzun ömürlü olup membran üzerinde toz birikimine izin vermiyor. 

 

W: www.braas.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın