DESSO’dan Yeni Ürün: HALO

Halo'nun derinlemesine ve 3 boyutlu dokusu, kartelasındaki zengin renkler ile birleştiğinde, mimari açıdan keyifle oynanabilir kendine has dokusunu oluşturuyor.

Alttaki ve üstteki dokumalar Halo’ya katmanlı görüntüsünü veriyor. Palatino gibi diğer DESSO ürünleri ile birlikte kullanıldıklarında, belli alan veya yürüyüş yollarını belirten, yaratıcı iç mekan zemin çözümleri de sunabiliyor. Tabiki DESSO kalitesi ve PETRA güvencesi ile.

Sonsuz Geri Dönüşüm
ÇEDBİK üyesi olan PETRA, Cradle to Cradle-C2C sürdürülebilir tasarım ilkesi doğrultusunda üretilen ürünleriyle, gelecek nesiller için daha iyi bir dünya yaratmayı hedefliyor. Cradle to Cradle-C2C (beşikten beşiğe) sürdürülebilir tasarım konsepti, bir ürünün hammaddelerinden üretilmesiyle başlıyor. Kullanılan ürünün tekrar parçalarına ayrıştırılarak aynı üretim için yeniden kullanılmasıyla devam ediyor.

Malzemelerin aynı üretim zinciri içerisinde yeniden kullanımı ve kapalı döngü sistemiyle ürünler üretilmesi üst düzey bir geri dönüşüm. Bu prensiple, dünya kaynakları daha fazla harcanmadan, aynı iş için tekrar kullanılmaya devam ediliyor. DESSO, dünyanın Cradle to Cradle-C2C (beşikten beşiğe) prensibiyle, “sonsuz geri dönüşümlü” ürünler üreten ilk halı üreticisi.

 

W: www.petratr.com

Etiketler

Bir cevap yazın