DESSO – Airmaster Havayı Temizleyen Halı

Solunan havanın sağlık üzerinde çok önemli bir etkisi bulunuyor. Küçük parçacıklar (PM 10, PM 2,5) ve tozlar alerjinin yanısıra daha ciddi pek çok rahatsızlığa sebep oluyor.

Bu rahatsızlıklar ilerlediği takdirde kalp ve akciğer rahatsızlıklarına dönüşebiliyor. İç mekan hava kalitesini artırmak için DESSO, Airmaster Karo Halı Sistemi’ni geliştirmiş. Airmaster, tozları tutarak daha temiz bir hava solumayı sağlayan bir sistem.

DESSO patentli bu teknoloji ile sert zeminlere göre 10 kat, standart halılara göre de 4 kat daha fazla toz ve partikül halı yüzeyinde tutuluyor. Bu teknoloji, tutulan tozların tekrar ortama verilmemesini ve elektrikli süpürge ile tereyağından kıl çeker gibi alınmasını sağlıyor. Airmaster, ofisler, eğitim ve sağlık kurumlarında kullanılmak üzere tasarlanmış. Airmaster iç mekan hava temizliği konusunda uzman, bağımsız Alman GUI Enstitüsü tarafından “Gold/Altın” derecesi ile sertifikalandırılmış.

Hava kalitesinin yüksek özellikli bir halı yardımı ile iyileştiği ve sağlığa zararlı, solunuma olumsuz etkisi olan parçacık miktarının ciddi oranda azaldığı pek çok kamu ve özel araştırma kuruluşu tarafından kanıtlanmış. DESSO, Airmaster ile bunu bir adım öteye taşıyor. Daha detaylı bilgi için satış ekibiyle temasa geçilebilir.

Sonsuz Geri Dönüşüm
ÇEDBİK üyesi olan PETRA, Cradle to Cradle-C2C sürdürülebilir tasarım ilkesi doğrultusunda üretilen ürünleriyle, gelecek nesiller için daha iyi bir dünya yaratmayı hedefliyor. Cradle to Cradle-C2C (beşikten beşiğe) sürdürülebilir tasarım konsepti, bir ürünün ham maddelerinden üretilmesiyle başlar. Kullanılan ürünün tekrar parçalarına ayrıştırılarak aynı üretim için yeniden kullanılmasıyla devam eder.

Malzemelerin aynı üretim zinciri içerisinde yeniden kullanımı ve kapalı döngü sistemiyle ürünler üretilmesi üst düzey bir geri dönüşüm. Bu prensiple, dünya kaynakları daha fazla harcanmadan, aynı iş için tekrar kullanılmaya devam edilir. DESSO,dünyanın Cradle to Cradle-C2C (beşikten beşiğe) prensibiyle, “sonsuz geri dönüşümlü” ürünler üreten ilk halı üreticisi.

W: www.petratr.com

Etiketler

Bir cevap yazın