Design Life: Kusursuz ve Yaratıcı Cepheler

Renk konusu, tasarım unsuru olarak modern mimaride giderek önem kazanıyor. Dış cephelerin amaca uygun, atmosfer yaratan renklerle tasarlanması, binaların karakterini yansıttığı gibi bulunduğu çevreye de canlılık kazandırıyor. Eğilimleri yakından takip eden Baumit, kusursuz ve yaratıcı cepheler için yeni bir konsept sunuyor: Design Life.

Baumit, yıllara dayanan tecrübesi ve Avusturya’da bulunan İnovasyon Merkezi’nin yaratıcı bakış açısı ile geliştirdiği ürünleri ile bu konuda öncü marka olmayı sürdürüyor. Dış cepheler için Avrupa’nın geniş renk kartelasına 888 renk ile sahip olan Baumit Life, tasarımcılar açısından önemli bir avantaj. Ayrıca renge dokuyu da katabilmek farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Baumit, oluşturduğu “Design Life” konsepti ile yaratıcılığın sınırlarını genişletiyor.

Design Life konseptinde Baumit dış cephe ürünleri bir arada sunuluyor.

Betondan İpeksi Dokulara

Kullanıma hazır ve uygulaması kolay bir ürün olan Baumit CreativTop, cephelere doku alternatifleri kazandırıyor. CreativTop Silk, CreativTop Vario ve CreativTop Pearl ile genişletilen ürün ailesi, en kaba dış görünümlerden pürüzsüz yüzeylere çok geniş bir çerçevede doku olanağı sağlıyor. 758 farklı renk tonunda mükemmel renk dayanıklılığına ve UV’ye karşı dirence sahip olan CreativTop ailesi ısı yalıtım sistemleri ile birlikte kullanılabiliyor.

Göz Alıcı Parlaklık

Konseptte, Baumit Efekt Boyalar Serisi farklı cephe tasarımları yaratmada Baumit CreativTop’ın renk ve doku seçenekleri ile bir araya getiriliyor. Uygulamaya hazır, dispersiyon esaslı olarak üretilen efekt boyası Mettalic ile metalik efektler, Glitter ile metalik ışıltılar, Lasur ile canlı renkler yaratmak ve dış cephelere ahşap, metal, doğaltaş vb. görünümler kazandırmak mümkün. Seri, dış cephelerde ısı yalıtım sistemlerinde son kat dekoratif kaplama üzerinde kullanılabildiği gibi mevcut sıvalı sistemler üzerine de uygulanabiliyor. Efekt Boyaları serisi iç mekan duvar uygulamalarında da tercih edilebiliyor.

Hayatın Kendisi Gibi Rengarenk

Baumit dış cephe boyaları ile neşeli ve rengarenk, sakin ve ölçülü cepheler oluşturabilmek; yapıların tasarımına uygun bir karakteri yansıtabilmek mümkün. Avrupa’nın dış cepheler için en zengin kartelası Baumit Life, en açık renklerden en koyu tonlara kadar mimari tasarıma renk katıyor. Ayrıca “Cool Pigment” inovasyonu sayesinde Baumit Life içindeki en moda ve en koyu renk tonları bile ısı yalıtım sistemleri ile geniş alanlara uygulanabiliyor. Çünkü Baumit’in “cool” boya ve kaplama ürünleri uygulanmış yüzeyler serin kalarak ısı yalıtım sistemini koruma altına alabiliyor.

“Baumit, İleriye yönelik fikirler.”

 

 

 

 

A: Acarlar İş Merkezi D Blk K:1 Kavacık – İstanbul
T: 0 216 680 34 00
Baumit Müşteri Hattı: 0850 480 7 480
W: www.baumit.com.trwww.facebook.com/BaumitTurkiye 

Etiketler

Bir cevap yazın