Delos ile Duravit Banyolara Konfor ve Ferahlık Getiriyor

Yüzüyor Gibi Görünen Bir Tezgah Banyolarda Zarifçe Esecek... Son yıllarda, banyo bir yaşam alanı olarak giderek daha çok önem kazanıyor. Modayı belirleyen Duravit şimdi de bu alanda yeni standartlar koyuyor ve Delos banyo mobilya serisi ile tasarım nedeniyle küçültülen banyolara konforlu bir ortam ve yeni bir ferahlık getiriyor.

EOOS’a ait yüzüyor gibi görünen tezgah, gözle görünür şekilde sanki odanın içinde zarifçe esiyor.

Bu esinti EOOS’un düz çizgili tasarımının tam anlamıyla sergilenmesini sağlayan görünmez bir duvar bağlantı tertibatı sayesinde gerçekleşiyor.

İster banyo, ister misafir banyosu, isterse vestiyer olsun, Delos içinde bulunduğu ortamla mükemmel bir uyum sağlıyor.

Bu görsel etki, kısmen, her iki tarafta tam yansıtıcı olarak takılan aynalardan kaynaklanıyor. Tüm Duravit aynalarda olduğu gibi, yan tarafta gizlenmiş sensörlü bir lamba anahtarı var. EOOS bu çepeçevre aynayı, kendine özgü bir şekilde “maddesellikten sihre geçiş” olarak tanımlıyor.

Işık kaynaklarını etkin biçimde gizleyen bu yenilikçi hassas ışık tentesi de bu kavrama büyük bir katkıda bulunuyor. Ancak yeni teknolojisi sayesinde dolaylı ve parlamayan LED lamba, yüzün en iyi şekilde aydınlatılmasını sağlıyor. LED lambaların daha verimli ve daha uzun ömürlü olması nedeniyle Duravit sadece en yüksek tasarım şartlarını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda sürdürülebilirliğe önemli bir katkıda bulunuyor. Bu yeni mobilya programının sihirli karakterine son dokunuşu ise olağan yeşil kenarı olmayan, ekstra beyaz camdan mamul bir raf sağlıyor.

 
Delos iki ayrı gerçek ahşap renk ile ve parlak beyaz lake renkte sunuluyor. Gerçek ahşap renkler özellikle banyo mobilyasının konforlu karakterini öne çıkarıyor. Dokunma duyusuna hitap eden, yenilikçi ve fırçalanmış yüzeyi ahşabın doğal özelliklerini göz önüne seriyor ve hoş bir konfor hissi uyandırıyor. Koyu ceviz ve açık meşe seçenekleri sunuyor.

Şık ve modaya uygun olup tezgahla aynı indirgenmiş çizgileri taşıyan boy dolapları, yarım boy dolapları ve çekmeceli dolaplar seriyi tamamlıyor. Dolap kapaklarında ise tutamak bulunmuyor. Kenarlarının biraz çıkıntılı olması kolay açılmasını sağlıyor.

Delos serisinin hafifliği aynı zamanda dolapların içine de işliyor. Sadece ön ve arka kenarları alüminyum profille korunmuş olan sağlam cam raflar bolca saklama yeri sağlıyor. Bunlar, elmas karası iç kısımla birlikte neredeyse görünmez olan özel bir destek sistemiyle sabit tutuluyor. Delos çekmeceleri hafif bastırarak açılabiliyor ve kapanabiliyor. Ceviz ya da akçaağaçtan üretilen, yeni ve akıllı bir iç düzenleme sistemi, dolap içini tertipli göstermeye özellikle yardımcı oluyor.

Ayrıca havluluklar tezgahın herhangi bir tarafına takılabiliyor. Bunlar bir taraftan konturun dış kenarına hacim kazandırırken, diğer taraftan uygun ve ergonomik bir yükseklikte etkileyici ve heykelsi bir görünüm oluşturuyor.

Delos mobilya serisi, Darling New, D-Code ve Vero lavabo serileri gibi Duravit’in başarılı modellerini mükemmel biçimde tamamlıyor. Ancak, Duravit ürünü olan diğer birçok tezgah üstü lavabo da Delos ile çok güzel uyum sağlıyor.

W: www.duravit.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın