Decovita Quantum

İlhamını doğadan alan Decovita Seramik, uzak kızılötesi ışınlar yayarak kan dolaşımını düzenleyen ve metabolizmayı hızlandıran Decovita Quantum serisini pazara sundu.

Çevreye duyarlı bir yaklaşımla geliştirilen bu ürün, radyasyona ve bakterilere karşı yaşam alanlarını korurken, suyu aktive ederek yararlı etkisini artırıyor. Çocuk ve hastaların bulunduğu, sterilizasyonun ön planda olduğu yaşam alanlarında kullanılması tavsiye edilen Decovita Quantum, sağlıklı yaşamın keyfini sürmek isteyen, çevreye duyarlı kullanıcılar için özel olarak tasarlandı.

2004 yılından bu yana dünyanın önde gelen seramik şirketlerinin temsilciliğini yürüten, 2016 yılından itibaren ise son teknolojiyle donatılan fabrikası ile seramik üretimi ve ihracatı yapan Decovita Seramik, inovatif tasarımları ve ürün geliştirmede çevreyi gözeten yenilikçi yaklaşımıyla dikkat çekiyor.

Ürün çeşitliliği, baskı ve renk kalitesi, lüks segmentteki seramikleri ulaşılabilir fiyatlarla sunma yeteneğinin yanı sıra Decovita Seramik, doğadan ilham alan ve kullanıcıların hayatını iyileştiren, yaşam alanlarında fark yaratan ürünleriyle öne çıkıyor. Gerçekleştirdiği kapsamlı Ar-Ge çalışmalarıyla dünyanın en siyah ve en beyaz seramiğini üretmeyi başaran Decovita Seramik, dikkat çeken yepyeni bir ürün geliştirdi: Decovita Quantum.

Doğadaki Dokuz Ender Mineralin Buluşması


Uzak kızılötesi ışınlarının (Far Infrared Rays – FIR) bedeni canlandıran, iyileştiren, tazeleyen ve enerjisini yenileyen özelliğiyle insan sağlığındaki yeri önemlidir. Kızılötesi ışınların yaydığı gözle görülmeyen enerji dalgaları, bedeni olduğu kadar zihni de tazeliyor.

Enerji dalgaları vücudun tüm katmanlarına nüfuz ederek kan akışını hızlandırıyor; kaslar, kemikler hatta hücreler dahil en derindeki dokulara kadar etkisini gösteriyor. Kızılötesi ışınlar, vücut ısısını yükselterek bedenin çalışmasını her açıdan kuvvetlendiriyor. Bağışıklık ve sindirim sistemini, kısaca tüm metabolizmayı canlandırıyor.

Yaşam Işınlarıyla Gelen Sağlık

Decovita Quantum’u dünyadaki benzerlerinden ayıran en önemli özelliklerden biri, “yaşam ışınları” olarak da bilinen “uzak kızılötesi ışınları” yayma kapasitesine sahip olması. Bu kabiliyetinin ardındaki gizli güç ise, doğada ender bulunan dokuz farklı mineralin yüksek teknoloji sayesinde özel bir formülle bir araya getirilmesi. Çevreye ve insan sağlığına duyarlı bir yaklaşımla geliştirilmiş olan Decovita Quantum, özel pişirilme tekniğinden kaynaklanan düzenli moleküler yapısıyla kullanıldığı mekanlara sağlık, canlılık ve tertemiz bir hava getirerek pozitif bir atmosfer oluşmasını sağlıyor.

Evler, Okullar, Hastaneler Daha Temiz


Decovita Quantum, sağlıklı yaşamın keyfini sürmek isteyen kullanıcılar için daha temiz, daha steril bir ortam sağlayarak bireyleri koruma altına alıyor. Decovita Quantum serisi uyumlu yüzey, doku ve renkleriyle zarif mekanlar inşa edilmesine katkıda bulunurken, kullanıcıları olumsuz dış etkenlerden de koruyor. Kullanıldığı mekanları doğallıkta üst sınıra taşıyan Decovita Quantum’un insan sağlığını iyileştiren pek çok farklı özelliği daha bulunuyor.

Sıvılar Yaşamla Bütünleşiyor

Elli yıl dayanıklılık güvencesiyle sunulan Decovita Quantum’un kızılötesi ışınları yayma kabiliyeti, suyun kalitesine de etki ediyor. Gerçekleştirilen bilimsel araştırmalar, reaktif su da denilen küçük su moleküllerinin insan sağlığı ve beden dayanıklılığının kaynağı olduğunu ortaya koyuyor. Çay, soya sosu, sirke, su gibi sıvılar Decovita Quantum’un yanına konulduğu zaman belli bir süre sonra aktive oluyor. Sıvıların yararlı içerikleri ortaya çıkıyor ve daha yumuşak içimli hale geliyor. Su aktive oluyor, canlanıyor ve yaşamla bütünleşiyor.

Bu özellikleriyle Decovita Quantum, suyun kullanıldığı mutfak, banyo gibi her türlü mekanda; spor salonları, SPA merkezleri gibi iş yerlerinde benzersiz bir deneyim yaşanmasını sağlıyor.

Güzellik Salonlarının Gözdesi

Dinamik hale gelen küçük su molekülü kütlesi içeriden sağladığı yararla cilde, dışarıdan sağladığı faydayla saçlara iyi geliyor. Cilt dokusunu ve saçları genç ve sağlıklı bir hale getiriyor. Decovita Quantum bu yapısıyla, güzellik ve bakım salonlarında kullanılmak üzere özellikle tercih ediliyor.

Radyasyondan Uzak, Sağlıklı Ortamlar

Günümüz iletişim çağında bireyler, yaşadıkları ortamlarda çevredeki pek çok yerden ısı, termal olmayan ve birikmiş elektromanyetik radyasyon dalgalarının etkilerine maruz kalıyor.

%70’i sudan oluşmakta olan insan bedeni güçlü radyasyon dalgalarına maruz kaldığında, sürtünme yaşayan su molekülleri zarar görüyor. Bu durum vücut ısısını artırırken, organları olumsuz yönde etkiliyor. Diğer taraftan, insan organ ve dokularının sahip olduğu elektromanyetik alan dışarıdan gelen güçlü radyasyon dalgaları nedeniyle dengesini yitiriyor.

Radyasyonlu elektromanyetik dalgalar, çocuklarda beden ve zihinsel gelişimin olumsuz etkilenmesinden kanser hastalığına, endokrin (iç salgı) ve kan hücrelerinin bozulmasına kadar birçok olumsuz etkiyi beraberinde getiriyor.

Decovita Quantum ise radyasyona karşı kalkan etkisi görerek tüm bu zararlı etkilerden bedeni koruyor. Yapılan testler sonucunda Decovita Quantum’un elektromanyetik dalgaları %90 seviyesinde engellediği tespit edildi. Decovita Quantum; cep telefonları, televizyonlar, bilgisayar ve kablosuz modemler, mikrodalga fırınlar, MR cihazları, fotokopi cihazları, baz istasyonları gibi cihazlardan yayılan ve ev, iş yeri, hastaneler gibi her türlü ortamda sürekli olarak maruz kaldığımız elektromanyetik cihazlara karşı kalkan görevi üstleniyor.

Antibakteriyel Etki

Decovita Quantum insan sağlığına duyarlı özelliğiyle yalnızca evler için değil, sağlık ve güzellik merkezleri, hastaneler, okullar ve spor salonları gibi sterilizasyonun önem taşıdığı farklı alanlarda da rahatlıkla kullanılabiliyor. Hastaneler, kreşler, sağlık merkezleri, bakım evleri, yemekhaneler gibi sterilizasyonun büyük önem taşıdığı mekanların yanı sıra sağlığına önem veren, yaşam alanlarını negatif dış etkenler, enerjiler ve bakterilerden korumak isteyenler için özel olarak geliştirildi.

Decovita Quantum yeni bakterilerin üremesini engellerken mevcut bakterilerin kötü etkilerinden koruyor. Laboratuvar testleri Decovita Quantum’un %99,72 seviyesinde antibakteriyel koruma sağladığını ortaya koyuyor. Çeşitli bakteri tipleri üzerinde gerçekleştirilen laboratuvar onaylı testlerle Decovita Quantum’un olduğu mekanlarda bakterilerin hızla yok olduğu gözlemlendi.

Decovita Quantum üzerinde yapılan antibakteriyel testler, dünyanın önde gelen araştırmanmerkezlerinden Gmicro test merkezinde gerçekleştirildi. Buna göre Decovita Quantum’un 24 saat içinde, Candida Albicans bakterisinin nüremesini %18.18, aspergillus flavus’un üremesini %42.1, bir nevi basili olan staphylococcus aureus ve staphylococcus haemolyticus bakterilerinin üremesini ise %99.32 ve %99.72 oranlarında engellediği tespit edildi.

Tüm Canlılar Rahatça Nefes Alıyor

Yaşam alanlarında steril ve temiz hava sağlanması için Decovita Quantum’un yapısındaki dokuz nadir mineral yine önemli bir görev üstleniyor.

Decovita Quantum mekan içindeki formaldehit moleküllerinin çözünerek su ve karbondioksit haline gelmesini sağlıyor. Bu durum havayı uzun süreli olarak temizliyor ve insan sağlığını koruyor. İnsanların ve çevredeki tüm canlıların rahat rahat nefes alması sağlanıyor.

Decovita Quantum, muhtelif eşya ve dekorasyon malzemelerinden ortamdaki havaya yayılan ve insan sağlığına zararlı formaldehit maddesini %90,4 oranında, tolüen maddesini ise %93,2 seviyesinde düşürüyor. Bu özellik sayesinde iç mekanların havası temizleniyor, saf hava soluyabilmek mümkün oluyor.

__________

A: Kayabaşı Mah. Ulubatlı Hasan Cad. No:2H D:19 34494 Başakşehir – İstanbul
T: 0850 450 18 00 F: 0212 906 06 95

Etiketler

Bir cevap yazın