Decktropic WPC Kompozit Ahşap Deck

"Wood Polymer Composites" WPC Plastik ve ahşap unu karışımı bir malzeme. %60 ahşap unu ve %40 polymer yani plastik karışımı, sıcak ekstrüzyon makinalarında formlanarak daha dayanıklı ve daha az bakım gerektiren bir deck ürün elde ediliyor.

Teknik olarak ahşap unu talaşa göre daha homojen bir yapı sağlıyor. Ahşap Unu ile üretilen malzeme teknolojik olarak daha üstün nitelikli ve daha dayanıklı. Deck köşelerinden veya kenarlarından kırılmalar oluşmaz. Decktropic mamulleri, ahşap unu kullanılarak imal edilmiş A sınıfı kompozit bir deck malzeme.

Decktropic Kompozit Deck çevreci olmakla beraber geri dönüşümü mümkün ürünler. Üretilmesi için ağaç kesilmesi gerekmiyor. Ağaç endüstrisinin atıkları kullanılarak katma değerli bir ürüne dönüştüğü Decktropic ürünleri, %100 geri dönüştürülebilir bir malzeme. Decktropic ürünleri organik ürünlere göre daha az bakım gerektiriyor, kıymıklanma, çatlama yapmıyor.

Decktropic ürünleri her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı. Decktropic profilleri ani sıcaklık değişimlerinde dahi fiziksel özelliklerini koruyor. Su, nem ve rutubetten etkilenmiyor. Decktropic deck sistemleri teraslarda, havuz kenarlarında, marinalarda ve tüm ıslak mekanlarda güvenli ve kaymaz bir yüzey sağlıyor.

Organik ahşap ürünlerine göre daha avantajlı. Sadece ahşabın başlangıç maliyeti değil uzun vadede yüksek bakım maliyetleri bakımından da için ekonomik avantaj sunuyor.

Paslanmaz çelik veya plastik gizli bağlantı klipsleri sayesinde üzerlerinde vida görüntüsü oluşmuyor.Organik ahşap ürünlerde olduğu gibi zaman içinde yerinden çıkan vida başları olmuyor, çıplak ayakla yüründüğünde paslanmış vidalar ayağa takılmıyor.

Dectropic Modelleri

14522A model Decktropic Profil: En 145 mm, yükseklik 22 mm. 5 gözenekli yapısıyla emsallerine göre daha fazla basınç dayanımına sahip. Yoğun kullanım alanları için ideal bir alternatif sunuyor.
15025A model Decktropic Profil: En 150 mm, yükseklik 25 mm. Çift taraflı kullanım yapısıyla zaman içinde değişiklik isteyebilecek kullanıcılar için alternatif kullanım ve daha sade yüzeyi de temizlik kolaylığı sağlıyor.
Karo Decktropic: En 30 cm, boy 30 cm, yükseklik 22 mm. Hareketli deck yapısıyla kullanıcıya pratik döşeme kolaylığı sunuyor. Sabit değil, kolayca monte edilebiliyor ve sökülebiliyor. 


Restoranlarda, kafelerde yiyecek kırıntılarının temizliği zaman içinde elektrikli süpürge ile yapılabiliyor. Kolayca sökülüp takılabildiği için bu tip temizlikler sabit decklere göre daha kolay.

W: www.decktropic.com

Etiketler

Bir cevap yazın