CRETOX – Çimento Esaslı Yeni Nesil Doğal Brüt Beton Panel

Dekoratif duvar kaplama sektörünün butik firması Neteren, 11. yılında yine bir ilki tasarım ve mimarlık dünyasına sunuyor. Beton panel kaplamada Neteren’in buluş ürünü CRETOX Doğal Beton Paneller gerek çimento ve organik içeriği gerekse ultra hafif yapısı ile brüt beton tasarımlarını yeniden yorumlamaya imkan veriyor.

Sektördeki 11 yıllık bilgi birikiminin yansıması niteliğinde 4 yeni markası ile tasarımcı ve mimarlara iç mekan ve dış cephe panel kaplamalarda sınırsız tasarım özgürlüğü sunuyor.

“Natura Serisi” doğal panel kaplamalar ve “Replica Serisi” görünümlü panel kaplamalar şeklinde iki ana kategoride toplam 5 markayı bünyesinde bulunduran Neteren’in yeni markalarından CRETOX doğal beton panel kaplamalar, beton tasarımlarında fonksiyonellik ve formu buluşturan bir ürün olarak dikkat çekiyor.

Doğal Betonun En Hafif ve En Doğal Hali – CRETOX Beton Panel
Endüstriyel ve minimalist tasarımların vazgeçilmezi, gücün timsali betonun dünyadaki en hafif ve en ince halini temsil eden ve ultra hafif doğal brüt beton panel kaplama ikon markası CRETOX, iç ve dış mekanlarda hayal gücü ile sınırlı beton tasarımlara imza atmayı mümkün kılıyor.

CRETOX Beton panel kaplama, tamamen organik çimento ve doğal malzemelerden oluşuyor. 2 yıllık bir Ar-Ge’nin sonucunda faydalı model belgesi lisansı ile Neteren tarafından Türkiye’de üretilen paneller, içeriğinde hiçbir kimyasal (polyester reçinesi, plastik vb.) ihtiva etmiyor. Doğal içeriği ve organik yapısı, CRETOX Panellere A sınıfı yanmaz duvar, tavan ve dış cephe kaplama paneli olma özelliği kazandırıyor.

Seri üretimde 60 x 120 cm ölçülere sahip paneller, projeye göre özel çözümlerde maksimum 125 cm x 250 cm’ye kadar serbest ebatlarda üretilebiliyor. İç mekanlarda beton duvar kaplama ve beton ayırıcı panel olarak tercih edilen 7-8 mm kalınlıkta paneller sadece 9 kg/m2, dış cephe beton kaplama olarak tercih edilen 11-12 mm kalınlıktaki paneller ise sadece 15 kg/m2 gibi ultra hafif yapısı ile dikkat çekiyor.

Beton Kaplama Hiç Bu Kadar Kolay Olmadı
Kaba sıva üzeri dahil her türlü temiz ve sağlam yüzeye direkt yapıştırma yöntemi ile uygulanan CRETOX Paneller, kutu profil üzerine uygulamalarda da, kutu profil üzerine OSB, MDF vb. bir ara malzeme kaplama yapmaya gerek kalmadan doğrudan profillere yapıştırılabiliyor. Montajının seramik ustaları, alçı panel ve dış cephe panel giydirme ustaları tarafından kolayca yapılabilmesi, yüksek metrajlı projelerde kısa sürede hızlı ve seri çözümler elde etmeye imkan veriyor.

Doğal Betonun DNA’sı: Quattro – Plain – Form – Crude – Stripes – Geo
Birbirinden özel tasarımlara ve renklere sahip CRETOX Beton Panellerde seri ürünler, QUATTRO serisi delikli beton panellerden, PLAIN serisi düz temiz smooth beton panellerden, FORM serisi hatalı kalıp beton panellerden, STRIPES serisi kanallı beton panellerden, CRUDE serisi ham beton panellerden oluşuyor. Dik üçgen, paralel kenar, kare, dikdörtgen gibi geometrik formlarda doğal beton panellerden oluşan GEO serisi ise doğal beton panel tasarımlarında bir ilki “Tangram Beton” devrini başlatıyor.

“Haute Couture” Beton Panel Çözümleri Sadece CRETOX’da
CRETOX’u en önemli artısı, mimar ve tasarımcıların kendi doğal beton panellerini kendilerinin tasarlayabilmesi imkan veren “Haute Couture Solutions” özelliğinden geliyor. Mat ve parlak beton yüzey finişlerden, panel üzerindeki farklı delik sayısı, farklı kanal sayısı gibi özel tasarım ve serbest panel ebatlarına; özel renklerden, smooth, hafif rustik ve tam rustik gibi özel dokulara; yarım pahlı, düz köşeli ve tam pahlı kenarlardan gönye burun ve kurtağzı köşe detay çözümlerine kadar birbirinden farklı çözümleri bir bütün halinde sunulabiliyor. Markanın kimliğini oluşturan “Haute Couture Solutions” özelliği, emsalsiz projelere imza atmaya imkan veriyor.

 

A: Kavacık – Çubuklu Mah. Boğaziçi Cad. Karlı Plaza No 7/3, Beykoz – İstanbul
T: 0216 693 16 16 – 17
F: 0216 693 16 20
W: www.neteren.com

Etiketler

Bir yanıt yazın