COMPLETA: Önceden Sedum Ekilmiş, Kullanıma Hazır Yeşil Çatı Saksısı, Hızlı ve Kolay Uygulama

Önceden bitkilendirilmiş, kullanıma hazır, geri dönüşümlü polipropilenden üretilen, hem su tutma hazneli drenaj levhası hem de saksı olarak işlev gören yeşil çatı saksı sistemidir.

Saksılar boşken iç içe geçmiş olarak taşınırken, ekim yapıldıktan sonra ise 90o döndürülerek kasa şeklinde üst üste taşınabilirler. Saksılar şaşırtmalı binileri ile birbirine sıkıca kenetlenir, bu sayede %10 eğime kadar sorunsuzca yerleştirilebilirler.

Ürünün Ölçüleri:

Yükseklik 9 cm – Genişlik 54 cm – Uzunluk 54 cm
Sistemin suya doygun ağırlığı 60 kg/m2

Uygulama:

Saksı sistemi su izolasyonun üzerine serilecek geotextil koruyucu bir keçenin (TNT) üzerine yerleştirilir.Ürünlerin ayaklarına 4/8 mm çapında volkanik tüf doldurulur. Bu katman drenaj görevini yerine getirirken, aynı zamanda m2‘de 20 litre su tutulmasını sağlar. Bu katmanın üzerine ayırıcı geotekstil (100 gr/m2) keçe serilir. Keçenin üzerine bitkileri besleyecek volkanik tüf ve torf karışımı doldurulur ve ayakların ortasına gelecek şekilde 36 kök Sedum ve/veya Mesembryanthemum Cooperi ekilir.

Periyodik Bakım:

Gübreleme: İlk veya son bahar ortasında uygulanmak üzere; 30 g/m2 potasyum sülfat, 30 g/m2 üçlü süper fosfat (TSP), 100 g/m2 organik gübre, 10 g/m2 amonyum sülfat.
Bakım: Sistemdeki bitkilerin biçilmesine veya ilaçlanmasına gerek yoktur, ancak yazın uzun kuraklık süreleri olan bölgelerde damlama sulama yapılması tavsiye edilir. Periodik gübreleme yapıldığı sürece herhangi bir başka bakıma ihtiyaç yoktur.

Etiketler

Bir yanıt yazın