Çim Otoparklar İçin ‘’Yeşil Çözümler’’

Yeşil Çim Haricinde Hiçbir Altyapı Gözükmez

Çim koruma sistemleri otopark ve trafik alanlarında yağmur suyunu yönetmek ve ısı adası etkisini azaltmak için güzel, sürdürülebilir ve ekonomik bir çözümdür. Ekogrid® ile oluşturulan otoparklar, yürüyüş yolları ve bağlantı yollarındaki gözenekli-geçirgen üstyapılarda stabilize sağlanmıştır ve hiçbir çamur veya batma olmadan çim büyümesine imkan sağlar. Yağmur suyu yüzey akışı azaltılarak su filtre edilerek suyun doğal kirlenmesine engel olur. Ekogrid® SUDS ve LEED uyumlu projelerin geliştirilmesi ve uygulanmasında kentsel ısı adası etkisini azaltmak için kullanılan sürdürülebilir ve çevreye duyarlı bir üründür.

Ekogrid® maksimum yük taşıma özelliğine sahip olması için özel olarak altıgen bal peteği yapısında tasarlanmıştır. Ayrıca otopark yerlerini işaretlemek için Ekolight® ürün aksesuarı ile birlikte kullanılabilmektedir.

Elektrik ve Güç Gerektirmeyen Çevre Dostu Aydınlatma…

Güvenlik sürücüler veya yayalar için tasarlanan otopark yüzeylerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Boya, tebeşir, ya da ahşapla yapılan işaretlemeler zordur ve sürekli bakım gerektirir. Ekolight trafik ve hava koşulları her türlü dayanacak şekilde imal edilmiştir.

Ekolight®; Ekocell® çakıl stabilize sistemi ve Ekogrid® Çim Koruma Sistemi panellerinin içerisine rahatlıkla sığacak şekilde tasarlanmış bir aksesuardır ve gündüz ayndınlığında rahatlıkla yüzeyde görülebilir.

Peki gece karanlığında ne olacak ?

Sürdürülebilir enerji kullanımının en önemli örneklerinden olan bu ürün,sentetik reçinelerden imal edilmiştir.Herhangi bir elektrik kaynağı veya kabloya ihtiyaç olmadan,gün ışığından aldığı enerjiyi yapısında toplar. Gece karanlığında ise, herhangi bir ışık kaynağına ihtiyaç duymadan,başlangıçta çok parlak, sonra şafak vaktine kadar kademeli olarak azalacak şekilde, topladığı bu enerjiyi parlayarak etrafa verir. (Ortalama 8 saat yanma süresi,kullanım ömrü sonsuz)

Ekolight®,hem gündüz hem de gece otopark alanlarının işaretlenmesi için herhangi bir enerji kaynağına ihtiyaç duymayan maliyet tasarruflu ve çevre dostu bir üründür.

KULLANIM ALANLARI

Otoparklar / Park Alanları
Stadyum ve Etkinlik Alanları
Konaklama Alanları
Peyzaj Uygulamaları
Karavan Yolları
Yeşil Çatı / Çatı Bahçeleri
Festival ve Konser Alanları
Spor Kompleksleri
Golf Araç Yolları
Yaya Yürüyüş Yolları
Tekerlekli Sandalye Yolları
Şev Stablizasyonu
Erozyon Kontrolü
Drenaj Kanalları
Helikopter İniş Alanları

 

EKOPLAS (Fabrika)
A: Ostim O.S.B 1213 Sokak 12/A Yenimahalle – Ankara
T: 0312 386 11 65
F: 0312 386 11 75
W: www.ekoplas.com

Etiketler

Bir cevap yazın