Çağdaş Duvar Elemanı “Yapıblok®”

Her türlü yapıda iç ve dış duvar yapımında kullanılan beton duvar elemanı "Yapıblok®", Yapı Merkezi Prefabrikasyon AŞ tarafından üretiliyor.

Değişik yüzey dokuları ve renkleriyle mimar, mühendis ile dekoratörlere projelerinde estetik, kalite ve çeşitlilik sağlıyor. Yapıblok® endüstriyel ortamda, blok üretimi için özel geliştirilmiş makineleri ile titizlikle hazırlanmış beton reçetesi kullanılarak üretilen seçkin bir yapı malzemesi.

Yapıblok® beş ayrı dokuda, dört ayrı renkte (gri, beyaz, kırmızı, sarı) ve üç ayrı kalınlıkta (20 cm,19 cm ve 9 cm) üretiliyor. Kullanılan yardımcı elemanlar (yarım, kenar, köşe, hatıl) ile duvar oluşturulmasında her türlü detay sorununu kolaylıkla çözülüyor. Yapıblok® modüler bir duvar elemanı. Projenin modülasyona uygun hazırlanması örüm işinin son derece hızlı ve kolay olmasını sağlıyor. 20 cm ve 19 cm kalınlığındaki Yapıblok® ile taşıyıcı duvar oluşturmak ve tasarlamak mümkün.

 

Elemanlardaki boşluklar içine donatı yerleştirerek ve boşlukları yüksek mukavemetli beton ile doldurarak, betonarme perde eşdeğeri taşıyıcı donatılı yığma duvar oluşturulabiliyor. Donatılı yığma duvar sistemi ile oluşturulan yapılar yüksek deprem dayanımına ve performansına sahip. Yapıblok®‘un bina işletme maliyetlerini azaltan önemli özelliği sıva ve boya gerektirmemesi.

Herhangi bir duvar teşkilinde genel itibarıyla üç aşamada gerçekleşen örüm, kaba ve ince sıva, boya işlemleri Yapıblok® ile bir seferde çözülüyor. Yapıblok®, betonun olumlu özelliklerini bünyesinde bulunduran ve her türlü iç ve dış duvarda, bahçe duvarları ve istinat duvarlarında kullanılabilen uzun ömürlü bir yapı elemanı.

Yapı Merkezi, bilgi birikimi ve kalite anlayışı ile 1991 yılından bugüne üretimini gerçekleştirdiği 1,3 milyon m² duvara eşdeğer 16 milyon blok ile mimar, mühendis ve dekoratörlerin yaratıcı tasarım çözümleri oluşturmasına hizmet ediyor.

W: www.ymprefab.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın