Buhar Duşu Sanatı

Philippe Starck Duravit için "St. Trop"u tasarladı. "İyi bir fikir bulacak kadar şanslıysanız, bunu paylaşmak da görevinizdir," diyor başarılı tasarımcı sıfatını hak eden Philippe Starck.

Tasarımcının şu aralar paylaşmakta olduğu çok özel fikir ise banyo üreticisi Duravit için tasarladığı yeni bir buhar duşu.

Bir tasarım fikri olarak artistik motif

Bu buhar duşunun “St.Trop” adı verilen kare biçimli pürüzsüz gövdesi zeminde en fazla bir metrekare alan kaplar. Temelde basit olan bu tasarım Starck’a özel bir ilham atılımı için sıçrama tahtası sağladı: kapısı büyük ölçekli bir tabloyu süsleyen bir çerçeveye benziyor. Beyaz fon tuvali oluşturuyor. Duş alan kişi motifi meydana getirerek, doğal bir güzellik eseri oluşturuyor. Artistik temayı devam ettiren, ısıya dirençli malzemeden yapılan tabure ise tek başına bir heykel.

Tam teşekküllü duş ve güçlü buhar banyosu

Tasarım fikrinin basit ama etkili karakteri duşun içindeki özelliklere de yansıyor:

Lüks bir havai duşla tamamlanan Starck armatürleri günlük kullanım için tam teşekküllü bir duş meydana getiriyor. Kumanda panosu maksimum gevşemeyi sağlayan güçlü bir buhar banyosunu çalıştırıyor. Sadece bir düğmeye basılarak %100 nem ortamında sıcaklık 42 ile 50 derece santigrat arasına yükseliyor. Buhar banyosunun keyfi 20 dakika sürecek şekilde ayarlı. Aydınlatma üst taraftaki bir ışık şeridiyle sağlanıyor. Bu konforun her banyoyla sorunsuzca bütünleşebilmesi için, “resim çerçevesi” Duravit mobilya serisinde kullanılan bütün renklerde – her zevke hitap eden 27 mobilya renginde – mevcut.

W: www.duravit.com, www.duravit.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın