BTM Bituproof Temel Bohçalama Sistemi

BTM BituProof Temel Bohçalama Sistemi; binaların temellerinde su yalıtımını pratik, güvenli, uzun ömürlü ve ekonomik bir şekilde çözmek için tasarlandı.

Sistem; yapılaşmanın yoğun olduğu kent merkezlerinde bitişik nizam vaziyette yapılacak yapıların temellerinde ve kentsel dönüşüm kapsamında yıkılarak yeniden yapılacak binaların temellerinde su yalıtımına çözüm sağlıyor.

İçten bohçalama sistemi; bitişik nizam yapıların bulunduğu kesimlerde temel çukuru dik olarak açıldığı ve su yalıtım membranlarının yapıştırılacağı uygun yüzey elde edilmesi gerektiği için dıştan bohçalama sistemlerine göre daha komplikedir.

Buna ek olarak, iksa sistemine yapıştırılmış olan membranın yapının statik perde duvarına da yapışması, statik perde ile su yalıtım membranı arasında tam yapışmanın sağlanması ve böylelikle tam geçirimsiz bir sistem elde edilmesi yakın bir zamana kadar mümkün değildi.

BTM BituProof Temel Bohçalama Sistemi, tüm bu zorlukları elimine ederek uygulamada sağladığı kolaylıklara ek olarak gerek temel tabanında, gerekse perde duvarda dökülen taze betona kusursuz yapışma sağlayarak tam bir su geçirimsizlik elde edilmesini olanaklı kılıyor.

Sistem Bileşenleri:

BTM BituProof Y
Sistemin temel tabanında (radye altında) kullanılan birinci kat membranı BTM BituProof Y, SBS katkılı elastomerik modifiye bitümlü, yüksek mukavemetli özel polyester keçe taşıyıcılı, binileri şalümo ile yapıştırılan ve üst yüzeyi ikinci kat membran BTM BituProof Protector’a kusursuz aderans sağlayan üstün vasıflı bir membran. BTM BituProof Y uygulamasını takiben ikinci kat koruyucu membran olarak BTM BituProof Protector kullanılması tavsiye ediliyor.

BTM BituProof P
BTM BituProof Protector’ün, alt yüzeyi kendinden yapışkanlı, üst yüzeyi dökülecek taze radye betonuna kusursuz şekilde yapışan ve beton ile membran arasında tam bir su geçirimsizliğini sağlayan özel mineral kaplıdır. BTM BituProof Protector, radye betonu dökümü öncesinde donatılar yerleştirilirken yüksek mukavemeti sayesinde olası mekanik tahriplere karşı sistemi etkin bir şekilde koruyor.

BTM BituProof D
Sistemi oluşturan elemanlardan BTM BituProof D, modifiye bitüm teknolojisinin en gelişmiş tekniklerini kendinden yapışkanlı elastomerik SBS modifiye bitümüyle ve her türlü çekme ve yırtılmaya karşı çok yüksek dayanımı olan özel keçesiyle birleştirdiği için en zorlu koşullarda kolaylıkla uygulanabiliyor. BTM BituProof D’nin özel mineral kaplı üst yüzeyi taze betona etkin aderans sağlayarak statik perde betonu ile membran arasında su geçirimsizliğini sağlıyor.

 

______

A: Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Mah. Gazi Bul. No:152 35730, Kemalpaşa – İzmir
T: 0232 877 04 02
F: 0232 877 04 10
W: www.btm.cowww.btmshingle.com

Etiketler

Bir yanıt yazın