BAUMİT ile Cephelere Yeni Dokular ve Renkler

Dış cephe ısı yalıtım sistemlerinin uzman markası BAUMİT'ten yaratıcılığı ön plana çıkaran yepyeni bir ürün: BAUMİT CreativTop.

BAUMİT İnovasyon Merkezi’nde geliştirilen ve hayal gücünün sınırlarını zorlayan bir ürün olan CreativTop, dış cephe kaplamalarına yeni bir boyut getiriyor. Dış cephe tasarımı için sayısız seçenekler sunan ürün, aynı zamanda BAUMİT ısı yalıtım sistemleri için de bugüne kadar geliştirilmiş en yaratıcı ve inovatif doku alternatiflerini barındırıyor.

Kullanıma hazır ve uygulaması kolay bir ürün olan BAUMİT CreativTop özgürce şekillendirilebiliyor. Bu özelliği ve sunduğu çok yönlü uygulamalarla dış cephe kaplamaları 758 farklı renk tonu alternatifine ve yaratıcı kombinasyonlara imkan sağlıyor. CreativTop ile çizgi dokulu, düz yüzeyli veya kaba dokulu ve benzeri sayısız dış cephe dokusu uygulanabiliyor. Dış cephelere sadece doğru renk tonu seçimi ile farklı bir görünüm kazandırmanın ötesinde artık CreativTop’ın sunduğu yeni doku alternatifleri ile duygu da katılabiliyor. Bu sonuca ise maksimum ile süper ince arasında dört farklı boyut kullanılarak ulaşılması mümkün.

BAUMİT CreativTop, ısı yalıtım sistemleri, eski ve yeni uygulanmış mineral esaslı sıva, sıva altı harç ve beton üzerinde son kat olarak kullanılabiliyor. Ayrıca organik bağlayıcı sıva altı harçların, kaplamaların veya tamir sıvalarının yüzeyini düzeltmek amacıyla da tercih edilebiliyor. Uygulamaya başlamadan önce alt yüzeyin yeterince kuru, sağlam ve düz olması gerekiyor. Ayrıca pencere denizlikleri, çatı bitişleri, parapet kaplamaları gibi yatay kaplama unsuru uygulamaların veya montajlarının tamamlanmış olması gerekiyor.

BAUMİT CreativeTop’un ısı yalıtım sisteminde donatı katı üzerinde kullanılması durumunda hava koşullarına göre değişmekle beraber en az 3 günlük bekleme süresine uyulması gerekiyor. Mineral esaslı alt yüzeylerde ise BAUMİT UniPrimer ve BAUMİT PremiumPrimer astar üzerine ve farklı gereçlerle (mala, rulo, fırça, sünger, vb.) uygulama yapılabiliyor. 24 saat bekleme süresinin ardından uygulama yapılabiliyor ve CreativTop’ın katman kalınlığı uygulama tekniğine bağlı olarak değişebiliyor.

Özgürce şekillendirilebilen BAUMİT CreativTop ile farklı tasarımlar ve kişiye özgü cepheler yaratılabiliyor. Örnek uygulama videolarını ise www.baumit.com.tr veya youtube.com/BaumitTurkiyetv üzerinden izlemek mümkün.

W: www.baumit.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın