Bardoline Çatı Kaplama Malzemesi

Bardoline, yüksek kaliteli okside bitümden, örgüsüz cam elyaf donatılı olarak üretilen ve üzeri çeşitli renklerde granüle mineral (taneli sleyt) kaplanan, şingıl tipi bir çatı malzemesidir.

%30 ve daha fazla eğimli çatılar için idealdir. Ancak gerektiğinde düşük eğimli çatılara ve düşey yüzeylere de kaplanabilir.

• Her tip çatıya kolayca uyum sağlar.

• Başka malzemelerle kaplanması çok zor, hatta imkansız olan karmaşık çatı formlarına, kubbe, tonoz gibi eğrisel yüzeylere adapte edilebilir.

• Parçalı dokusu ve çekici renkleri ile estetiktir.

• Kolay ve hızlı uygulanır.

• Su geçirmez, parçalı ve esnek yapısı sıcaklık farklarında çatlamayı önler, uzun ömürlüdür.

• Üzerinde rahatça yürünebilir.

• Yaklaşık 10 kg/m² ağırlığıyla hafif bir malzemedir, çatı konstrüksiyonuna çok az yük verir.

BARDOLINE PRO S 125 DESIGN

Metrekarede 125 gr fiberglas taşıyıcılı üstün kaliteli şingıldır. Levhaların birbirine yapışmasını sağlayan ve normal tiplerde ön yüzde, şerit halinde bulunan kendinden yapışkanlı bitüm, Bardoline Pro S 125 Design tipinde arka yüzdedir ve üzeri polietilen film ile korunan geniş bir yüzeyi kaplar. Uygulamada, polietilen film kaldırılır ve bu suretle şingıl sıralarının birbirine değen tüm yüzeyi her ortamda yumuşak kalan özel bir bitümle yapışır. Bu nedenle serin hava şartlarında da kolay uygulanır, ayrıca rüzgarın şingılları kaldırması en üstün düzeyde önlenmiş olur. Bardoline Pro S 125 Design şingılları, tüm Avrupa Birliği ülkelerinde ve Türkiye’de geçerli olan TS EN 544 standardına göre üretilmekte ve CE işareti taşımaktadır.

W: www.onduline.com/tr, www.facebook.com/ondulineavrasya

BARDOLINE PRO OPERA

İki tabakanın birleştirilmesiyle elde edilen “Lamine” tip özel şingıldır. Şingılın çift katlı oluğu, renk, derinlik ve dokuda daha baskın bir rölyef etkisi meydana getirir. Opera tipi şingılların birbirine yapışması her levhanın arka yüzünde bulunan yapışkan şeritle sağlanır. Bardoline Pro Opera şingılları, tüm Avrupa Birliği ülkelerinde ve Türkiye’de geçerli olan TS EN 544 standardına göre üretilmekte ve CE işareti taşımaktadır.

W: www.onduline.com/tr, www.facebook.com/ondulineavrasya

Etiketler

Bir cevap yazın