B-Tronic Ev Otomasyon Sistemi

Becker-Antriebe tarafından geliştirilen yeni B-Tronic ev otomasyon sistemi, motor kontrolünün yanı sıra, panjur konumları ile ilgili görsel bilgi vererek kullanıcıların detaylı olarak anlık konumlar hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlıyor.

Kontrol parmaklarınızın ucunda!
Becker-Antriebe tarafından geliştirilen yeni B-Tronic ev otomasyon sistemi, KNX uyumlu elektrik, ısıtma, havalandırma, aydınlatma ve panjur/güneş koruma sistemleri için kablosuz çözüm sunan ürün ve motor kontrolünün yanı sıra, kontrol sistemleri ve panjur konumları ile ilgili görsel bilgi vererek kullanıcıların detaylı olarak anlık durumlar hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlıyor. B-Tronic ev otomasyon sistemi ile kullanıcılar, panjurların açık ya da kapalı olduklarını ekran üzerinde sergilenen görseller ile detaylı olarak öğrenme şansına sahip oluyor. Kontrol, detaylı olarak kontrol paneli üzerinden ya da bilgisayar veya smartphone kullanımı ile sağlanabiliyor.

KNX-RF ile Maksimum Konfor
B-Tronic, “KNX” akıllı ev otomasyon stantardı temel alınarak geliştirilmektedir. “KNX” standartı,ev otomasyon sistemleri için kablosuz çözüm sağlayan ürünler üzerinde “KNX-RF” standartı olarak kullanılmaktadır. Bu standartın kullanımı sayısız kolaylık sağlamaktadır. Dünya üzerinde,30 ülkede 200’den fazla KNX üyesi bulunmaktadır. B-Tronic, Becker-Antriebe dışındaki üreticilerin KNX-RF standartına sahip ürünleri ile de uyumluluk göstermektedir. 1 ve 15 kanallı, taşınabilir ya da monte ediebilir, OLED ekranlı kontrol üniteleri sağladığı kolay kullanım özelliği ile kullanıcılara maksimum konfor sunmaktadır.

CentralControl merkezi kontrol opsiyonu sağlayan ana kontrol ünitesidir. KNX-RF alıcı entegreli motorlar, switch ve dimmer sistemleri gibi uygulamalar için merkezi kontrol opsiyonu gerçekleştirmektedir.

Dokunmatik, renkli ekranı ve kullanıcı dostu arayüzü ile kullanıcılara büyük kullanım kolaylığı sağlamaktadır. CentralControl kontrol ünitesi Centronic serisi ürünler ile de uyumluluk göstermektedir.


Online Kontrol-Opsiyone
l
Tüm ilgili ve güncel bilgi CentralControl ana kontrol ünitesi veritabınında oluşturulur. Evde kullanıdığınız bilgisayarınıza, standart network kablosu ya da WLAN kullanımı ile bağlanabilir ve CentralControl veritabınında oluşturulan güncel bilgiye istediğiniz her an kolayca ulaşabilirsiniz.Bu aynı zamanda WLAN kullanımı ile bilgisayar ya da smartphone üzerinden istediğiniz an B-Tronic sistemine ulaşabileceğiniz anlamına gelmektedir. Standart internet erişimi olan herhangi bir sistemden, ek yazılım gereksinimi olmaksızın B-Tronic sistemine kolaylıkla erişim sağlanabilir. Kontrol sisteminin, sürekli olarak internet erişimi ile güncelleme durumunda olmasına gerek duyulmamaktadır. Sistem sadece, kullanıcıların uzaktan erişim sağlamak istedikleri durumlarda (örneğin, smartphone kullanımı ile tatildeyken) internet bağlantısına ihtiyaç duymaktadır.

C PROF+ KNX
B-Tronic kontrol sistemi, C PROF+ KNX serisi motorlar ile kullanılmaktadır. C PROF+ KNX serisi motorlar, kontrol komut geribildirimini otomasyon sistemine anlık durum ile ilgili bilgi akışı sağlayarak çift yönlü olarak gerçekleştiren motorlardır. C PROF+ KNX serisi motorlar, C-Plug montaj kablosu, ayarlanabilir çalışma yönü özelliği, hassas engel algılama fonksiyonu gibi C PROF+ motorlarda standart olan birçok özelliği kullanıcıya sunmaktadır. Genel olarak ürün yönetimi, Becker-Centronic serisi ürünlerdeki kullanım özellikleri ile benzerlik gösteriyor. Örneğin; kısayol tuşları ve programlama prosedürleri gibi. Dolayısıyla Centronic serisi ürünlerden farklı olarak değişik bilgi birikimi ve eğitime gereksinim olmaksızın B-Tronic serisi ürünler kolaylıkla kullanılabilir. B-Tronic serisi ürünler için kontrol 1 kanallı (B-Tronic EasyControl EC5401B) ve 15 kanallı (B-Tronic EasyControl EC5415B) olmak üzere farklı iki kontrol ünitesi ile sağlanmaktadır.

W:www.becker.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın