ASMAZ Ahşap’tan Sertifikalı Yapısal Ahşap Ürünler

ASMAZ Ahşap AŞ, EN standartlarında, sertifikalı ve mukavemet sınıfları belirlenmiş, yapısal ahşap ürünlerin, ithalatını ve yurtiçi yurtdışı satış hizmeti veren bir firma.

Yapısal ahşap ürünlerde, yüksek stoklu çalışılıyor, ürünler hemen teslim ediliyor ve ürünlerin, satış sonrası hizmet güvencesi anlaşmaları sunuluyor.

ASMAZ Ahşap AŞ yapısal ahşap ürünleri konusunda Hasslacher Norica Timber ve Mosser gibi büyük ve başarılı şirketlerin temsilciliğini yapıyor.

Yapısal masif ahşap, günümüzün modern ahşap karkas yapılarında kullanılan, sertifikalı, mühendislik özellikleri ve mukavemet sınıfları belli olan, ahşap yapı malzemesidir. Yapısal masif ahşap, bir başka adıyla masif yapı kerestesi, geliştirmiş mekanik özellikleri standartlarla belirlenmiş, yüksek teknoloji ürün özelliklerine sahip.

Yapısal ahşap, sürdürülebilir ormancılık ilkesine göre işletilen, Avrupa ormanlarındaki iğne yapraklı ağaçlardan üretiliyor. Almanca Yapısal Masif Ahşap teriminin kısaltılmış hali, KVH olarak ticari literatüre girmiş bulunuyor.

İğne yapraklı ağaçlardan elde edilen KVH ürünleri, özel teknik fırınlarda %12-15 nem oranında kurutularak, mukavemet değerlerine göre sınıflandırılıyor ve finger-joint birleştirme yöntemiyle, biçim ve ölçüleri belli standartlarda üretiliyor. Ahşabın kimyasal maddeler kullanılmadan, dış etkenlerden zararlılara ve mantarlara karşı korunması için, bu teknik kurutma gerekli olurken, teknik kurutma işleminden sonra ayrıca kimyasal bir koruma işleminin yapılmasına gerek kalmıyor.

ASMAZ Ahşap AŞ dört yüzü planyalanmış, dört köşesi pahlanmış olan 13,5 metre uzunluğunda yapısal masif ahşap ürünleri stoklu çalışıyor ve piyasaya sunuyor. Fire vermeden üretim yapılabilen, hazır yapısal ahşap profiller ve ahşap ürünler farklı ölçüler ve farklı görsel kalitelerde temin ediliyor. Stoklarda çok farklı kesitlerde ve asortilerde ürün gamı bulunuyor.

ASMAZ Ahşap AŞ’nin satışını yaptığı tüm ahşap ürünler, Avrupa normlarına göre mukavemet sınıflandırılması ve Avrupa sağlamlık sınıflandırmasına (EN14081) uygundur.

KVH kullanımı aşağıda gösterilen uygulamalarda tercih ediliyor:

  • Kuvvet veya moment etkisi altında şekil değiştirmeyen nitelikte olan taşıyıcı ahşap konstrüksiyonlar, kolonlar, mertekler, kirişler ve karkas yapılar,
  • Mimari estetik aranan yapı kısımları,
  • Ahşap koruyucu kimyasallar kullanılamayan yapı elemanları,
  • Dış mekân yapıları, veranda, pergola, gazebo gibi yapı imalatları,
  • Yüksek derecede boyutsal istikrar gerektiren yapı malzemeleri ihtiyacında.

ASMAZ Ahşap AŞ’nin ithalatını yaptığı yapısal lamine ahşap malzemelerin tümü, bilgisayar kontrollü entegre tesislerde el değmeden, kalite kontrolleri yapılarak üretiliyor.

Çift komponentli mukavemet tutkalları ile birbirilerine yapıştırılan lameller, yüksek frekans tekniği ile homojen olarak ısıtılarak belli değerlerde basınç altında preslenerek kısa sürede imalatları tamamlanıyor.

Bağımsız enstitülerin kontrolünde, garantili ve her türlü sertifikaya haiz olarak üretilen yapısal lamine ahşap kirişler rutubet oranı dengelenmiş bir şekilde paketlenerek sevkiyata hazır hale getiriliyor.

__________
A: Merkez Mah. Yeni Sanayi Cad. No:31 Taşköprü, Çiftlikköy – Yalova
T: 0226 353 30
W: www.asmazahsap.com.tr

Sapphire Istanbul
A: Emniyet Evleri Mah. Eski Büyükdere Cad. No: 1/4 D: 902 +. Levent, İstanbul
T: 0212 212 55 77
W: www.ahsapkarkas.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın