Asmaz Ahşap’tan İthal, Sertifikalı Yapısal Ahşap Ürünler

Asmaz Ahşap’tan 13,5 metre uzunluğunda, ithal, sertifikalı, hemen teslim yapısal ahşap ürünler...

Projeye Özel Yapısal Ahşap Ürünler

Asmaz Ahşap A.Ş. dört yüzü planyalanmış, dört köşesi pahlanmış 13,5 metre uzunluğunda farklı ağaç cinslerinde, yüzey kalitelerinde, kesit ve asortilerdeki yapısal ahşap ürünlerin satışını yapıyor. Şirket yüksek stoklu çalıştığı için, standart ölçülerdeki siparişler hemen teslim ediliyor.

Yapısal Ahşap KVH

Yapısal ahşap, günümüzün modern ahşap karkas yapılarında kullanılan, sertifikalı, mühendislik özellikleri olan bir ahşap yapı malzemesi. Yapısal ahşap, (KVH) geliştirilmiş mekanik özellikleri standartlarla belirlenmiş, yüksek teknoloji özelliklerine sahip olmakla birlikte, sürdürülebilir ormancılık ilkesine göre işletilen, Avrupa ormanlarındaki iğne yapraklı Ladin, Köknar, Sarı Çam, Kızıl Çam, Kara Çam, Sedir gibi ağaçlardan üretiliyor.

KVH ürünleri, özel teknik fırınlarda %12-15 nem oranında kurutularak, mukavemet değerlerine göre sınıflandırılıyor ve finger-joint birleştirme yöntemiyle, biçim ve ölçüleri belli standartlarda üretiliyor. Fire vermeden üretim yapılabilen, hazır yapısal ahşap profiller ve ahşap ürünler farklı ölçüler ve farklı görsel kalitelerde temin ediliyor. İstanbul Şişhane Meydanı’nın kentsel düzenlemesi projesinde Şile’deki modern bir dağ evinin çatı uygulaması da yapısal ahşap malzeme uygulaması ile gerçekleştirilen projelerden biri.

Yapısal Lamine Ahşap

Yapısal lamine ahşap, günümüz teknolojisi ile Avrupa Ahşap Yapı Standartları’na uygun olarak üretilen etkin mühendislik özelliklerine haiz, yüksek taşıma kapasitesine sahip güvenilir bir yapı malzemesi. Yapısal lamine ahşap geniş açıklıklar geçebilme özelliklerine haiz, kontrollü üretim teknikleriyle endüstriyel ormanlardan elde edilen ağaçlardan sertifikalı olarak üretiliyor. Tüm yapısal değerlerin hesaplanabildiği, mühendislik harikası yapıların yapılabilmesine imkân veren, yüksek taşıma kapasitesine sahip yapısal lamine ahşaplar ileri teknolojiye sahip fabrikalarda imal ediliyor. Yaşam döngüleri uzun yıllar yük altında çalışacak şekilde tüm koşullara uygunluk gösterebilmesi açısından birçok üretim standardını ve parametresini bir arada karşılamak durumunda.

Yapısal lamine ahşap ile yapılan proje örnekleri arasında Bulgaristan’da bulunan bir yapı için tasarlanan 17 m açıklığı olan çatı makası imalatı ve İstanbul Sultantepe’de bulunan tarihi eser bir köşkün rekonstrüksiyon uygulaması sayılabilir.

Yapısal Lamine Ahşap Döşeme ve Duvar Tabliyeleri

Günümüz gelişmiş yapıların ve yönetmeliklerin taleplerine uygun olarak, yapısal lamine ahşap döşeme tabliyeleri, projelerde ihtiyaç duyulan yüksek mukavemet değerleri ile vibrasyon oluşturmayacak en güvenli masif ahşap döşeme sistemi.

Masif döşeme tabliyeleri, değişik profillerde lamba zıvana birleştirme detaylarıyla, 80 mm kalınlıktan 240 mm kalınlığa kadar, 124 cm genişliği ile homojen ve yekpare döşeme strüktürleri yapılmasına olanak sağlıyor. Ürün bu özellikleriyle lojistik ve montaj sürelerinde tasarruf yaratılıp rasyonel bir çözüm sunuyor.

Ürünler, stoklarda 13,5 m’lik ölçülerde bulunuyor.

Sipariş üzerine 18 m uzunluğa kadar imalat ve özel ölçüler yapılabiliyor. Asmaz Ahşap Karkas Yapılar, ürün yelpazesini stoklu tutuyor ve sipariş üzerine, projelere özel olarak, istenilen mukavemet sınıflarında, farklı görsel yüzey kalitelerinde ve değişik ağaç cinslerinde de kısa sürede tedarik edilebiliyor.

Stokta hemen teslime hazır olarak; 80- 100- 120- 140- 160- 180- 200- 240 mm kalınlıklarında, 1.240 mm genişliğe kadar 13,5 m uzunluğunda, yapısal lamine ahşap döşeme tabliyeleri bulunuyor.

Yapısal lamine ahşap ile yapılan proje örnekleri arasında İznik’te bulunan bir dağ evinin çatı uygulaması ve İstanbul Sultantepe’de bulunan tarihi eser bir köşkün rekonstrüksiyon uygulaması sayılabilir. İstanbul Yeniköy’de bulunan Kalkavan Yalısı’nın restorasyon ve restitüsyon uygulamalarında da yapısal lamine ahşap döşeme ve duvar tabliyeleri kullanıldı.

Yapısal Çapraz Lamine Ahşap

Geleceğin inşaat malzemesi olarak kabul edilen yapısal çapraz lamine ahşap (Cross Laminated Timber CLT) ürünleri, iki yönlü çalışabilme özelliği, yüksek mukavemet sınıfları, farklı görsel kaliteler ve ahşap cinsleri gibi özellikleri bulunan ileri teknoloji ürünü masif yapısal ahşap panellerdir.

İstenilen statik değerlere göre, farklı katmanlarda konfigüre edilebilme özelliği olan bu sertifikalı ürünler, duvar döşeme ve çatı elemanlarında kullanılarak projelerin çok daha kısa sürelerde ve düşük işçilik maliyetlerinde yönetmeliklere uygun şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Amasya’da bulunan tarihi eser bir Konağın rekonstrüksiyon uygulaması yapısal çapraz lamine ahşap malzeme kullanılarak gerçekleştirildi.

Asmaz Ahşap A.Ş.’nin satış stratejisi, proje odaklı ürünlerin tedarik anlayışı. Asmaz Ahşap satış destek ekibi, projenin mimari ekibiyle birlikte çalışarak, teknik danışmanlık veriyor. Kullanılacak malzemenin tüm teknik parametrelerine hâkim satış destek ekibi, yapısal ahşap malzemenin cinsi, mukavemet sınıfı, görsel kalitesi gibi konularda detaylı çalışarak, projede kullanılacak doğru ürünün seçimi için destek sağlıyor. Standart kesitler dışında projelere özel, radyüslü kirişler, yuvarlak kirişler ve blok kirişler, özel sipariş üzerine imal ettirilerek, projesine uygun olacak şekilde CNC kesim işlemleri tamamlanarak, barkod etiketleriyle kısa sürede teslimatları yapılıyor. Asmaz Ahşap satış ekibi özel sipariş yapısal ahşap ürün gerektiren projelerde, ürünlerin sipariş, tedarik, lojistik süreç yönetimi, planlama süreç yönetimlerini sağlıyor. Tüm yapısal ahşap ürünlerin satış sonrası hizmet güvencesini sağlayan anlaşmaları bulunuyor. Böylelikle müşteriler, bütçeden ve zamandan tasarruf edebiliyor. Teknik danışmanlık hizmeti veren satış ekibi, sektöre ilişkin dünyadaki en son teknolojiyi ve yenilikleri, fuar ve konferanslara katılarak takip ediyor.

Ürünlerin ebatları ve stok detayları için; www.asmazahsap.com

Twitter 

Instagram


__________
A: Merkez Mah. Yeni Sanayi Cad. No:31 Taşköprü, Çiftlikköy 77040 – Yalova
T: 0226 353 30 23
W: www.asmazahsap.com.tr

Sapphire Istanbul
A: Emniyet Evleri Mah. Eski Büyükdere Cad. No: 1/4 D: 902 4. Levent 34415 – İstanbul
T: 0212 212 55 77
W: www.ahsapkarkas.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın