Artstone’un Yenilikçi Fiberpanel Kaplamaları ile Özgün Tasarımlar

Artstone, 2017 yılı itibariyle genişlettiği ürün gamıyla, mekanlarda "yaşanmışlık" ve "doğal ortam hissini" yaratıyor ve özel tasarım çizgisiyle sektörde değişmez bir çözüm ortağı olmaya devam ediyor.

Artstone Yenilikçi Tasarım, Beton, Tuğla, Taş başlıkları altında topladığı doğal taş, beton, tuğla, ahşap, kaya ve oksit görünümündeki ürün koleksiyonlarına Karoart serisinden sonra şimdi de Heritage serisini ekledi.

Karoart Serisi mekanlarda güçlü bir yaşanmışlık hissi…
Versailles, Epicure, Plafont, Vermont, Margaux, Grenier, Arietta, Broderie, Bois, Florenz, Daisy, Fontenay ve Victorian isimli ürün serisi, çiçek işlemeli, geometrik, bezemeli ve ikonik motiflerden oluşuyor. Ürünler mekanda barok, nostaljik, romantik, rustik ve pastoral etkiler yaratıyor. Karoart serisi, desen ve dokusu, farklı renk alternatifleri ve üç boyutlu görünümüyle yarattığı ışık-gölge oyunlarıyla, mekanı lüks, asalet, ihtişam, güven, sağlamlık, cömertlik ve yaşanmışlık hissiyle dolduruyor.

Karoart ile Artstone, duvarlarda zaman yolculuğu yapıyor; sarayların asaletini, barok stilin soyluluğunu ve geometrik çeşitliliği mimari mekânlara resmediyor.
Duvar kaplamaları ve duvar panelleri konusunda yenilikçi, çağdaş ve öncü ürünler üreten Artstone, yoğun ar-ge çalışmaları sonucu çıkarttığı yeni serisi Karoart ile mimari projelere, alışveriş merkezlerine, yönetim binalarına, ofislere, konutlara ve daha birçok bina türlerine özel tasarımlı yüzeyler vadediyor.

Oksitleme ve özel boyama tekniğiyle yarı antik görüntüye sahip olan seri, restoranlar, özel mekânlar, galeriler, yönetim binaları veya tasarım meraklılarının evlerinin duvarlarında ve tavanlarında kullanılıyor. Limon yeşilleri, bakırlar, bronzlar, pirinçler, pastel pembeler, antrasitler, hardal renkleri, mavi-griler, gece mavileri bu serinin vazgeçilmezlerinden.

Artstone, Karoart’ın tarihi dokuların asaletini işleyen bu tasarım çizgisinden sonra; yeni Heritage Serisi ile 17., 18. ve 19. Yüzyıl tuğla dokularını, yenilikçi motiflerle yorumlayarak daha önce eşi benzeri görülmemiş bir yüzey kaplama paneli elde etti.

Heritage Serisi ile Artstone Yüzyıllar Öncesinin Tuğla Ürünlerini, Tarihi Motiflerle, Logo ve Damgalarla, Rakamsal Kabartmalarla Bugüne Uyarlıyor
Panel üretiminde ar-ge odaklı yaklaşımıyla her yıl farklı yüzeyler geliştirebilme gücüne sahip olan ve bu özelliğiyle her yıl sektöre yenilik katan özel ürünleri sunan Artstone, sadece duvarlarda değil, aynı zamanda tavanlarda ve cephelerde de kullanım olanakları sağlıyor. Günümüzde doğal algılar yaratan, uzun ömürlü malzemelerin önem kazanması ve bu doğrultuda tuğla gibi dokuların tasarımlarda tekrar geniş yer kazanmaya başlaması bir çıkış noktasıdır. Bunun farkındalığıyla, Heritage, moderniteye uyarlanabilir tuğla dokuları tasarımcılar için aranan bir eksiği kapatırken sektörde daha önce yapılmamış olanı yaparak tarihten miras gelen örnekleri yaşatma amacına da yöneliyor.

Heritage, 17-19. yy.’ların Eski Dünya Dekorasyon Akımını Günümüze Taşıyor
2017’ye damgasını vuracak olan Heritage serisi tuğlayı bambaşka yönden yorumluyor. Artstone “Heritage” ile kuşaktan kuşağa aktarılan bir tasarım konsepti yaratmayı hedefliyor. Serinin 17., 18. ve 19. yy motiflerine göndermeler taşıyan özelliği, panel isimlerine de yansıyor. Üç farklı modelde olan ve XVII, XVIII ve XIX olarak isimlendirilen paneller, bu yüzyıllarda özellikle Orta Avrupa’da, özel logo ve damgalar, rakamsal kabartmalarla kullanılan tuğla ürünlerini günümüze uyarlayarak, geçmişten bugüne taşıdığı izleri bir araya getiriyor.

Renk kartelasında 17. ve 18.yy’ların duvar renkleri dikkate alınıp, orijinal tuğla renklerine sadık kalınarak ve buna günümüz dekorasyonuna paralel, özel renk kombinasyonları da eklenerek üretilen bu özel ürün serisinde, özel tarihi motifler tuğlalara işleniyor. 18. yy’da beyaz renk ve rokoko tarzı figürsel çeşitlilik yüzeylerde yerini almaya başlıyor. 19. yy duvarlarında ise Eski Dünya dekorasyonu hâkim olmaya başlıyor; Fransız, İngiliz veya Toskana figürasyonu kullanılıyor.

______

A: Barbaros Bulvarı N:24/B Balmumcu, Beşiktaş – İstanbul
T: 444 4 278
W: www.artstone.com / dressyourwall.net

Etiketler

Bir yanıt yazın