ARDEX Zemin Ayırım Sistemleri

Kritik zeminlerde doğal taş, seramik karoların güvenli bir şekilde döşenebilmesi için uygulama yüzeyleri.

Kritik Zeminler İçin Çözüm Basit


Kritik Zemin Nedir?

Özellikle tamiratlarda ve renovasyonlarda karşımıza çıkan üzerine direkt olarak seramik yapıştırıldığında problemlerin oluşabileceği alt zeminlerdir.

Örneğin; hareketli – hareketsiz ahşap, metal, eski – çatlamış veya taze dökülmüş beton ve sentetik kaplamaların olduğu zeminler üzerine seramik kaplanması gündeme geldiğinde kritik zemin olarak kabul edilirler.


Zemin kaplaması değişecek ise en hızlı çözüm Indor Tec Flexbone-2E

Flexbone Ayırım Şiltesi; iç mekanlarda her türden zemin üzerine problemsiz seramik kaplaması yapılmasına imkan tanıyor. Çatlamış beton, şap, yeni dökülmüş beton, ahşap, yerden ısıtma, boyalı veya epoksi vb. sentetik zemin kaplamalar (PVC, linolyum, kauçuk) gibi zeminler üzerine seramik kaplaması yapılabiliyor.

Büyük Ebatlı Seramiklerin Döşenmesi
Günümüzde büyük ebatlı seramiklerde görsel olarak eğilim derzlerin incelmesine ve azalmasına doğrudur. Böylelikle özellikle büyük ebatlı seramiklerde alt zeminden kaynaklı oluşabilecek iç gerilmeler büyük ebatlı seramikler tarafından yeterince karşılanamıyor. Kaplama altında kalan nem, çok fazla buharlaşamadığından tahliye olamıyor.

Ağır Yüklere Karşı Dayanım
Özellikle sağlam olmayan yüzeylerin üzerindeki noktasal, hareketli veya hareketsiz yüklerin dengeli bir şekilde yayılarak alt zemine aktarımı sağlanıyor.

Zeminin içinde oluşan genleşme gerilmeleri kaplamaların farklı genleşme katsayısına göre değişiklik gösteriyor.

Güvenliğin Yeni Boyutu
Seramik karoların, doğal taşların alt zeminden ayrı olarak güvenli bir şekilde döşenmesini sağlıyor. Devrimsel nitelikte olan bu zemin sistemi, özellikle büyük ve ağır taşların ideal olarak döşenmesi için geliştirildi.

Indor Tec Flexbone-VA ve Indor Tec Flexbone-2E yüzer ayrım zemin sistemleri kemik şeklindeki dokuları sayesinde maksimum güvenlik sağlıyor.


A: 
İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi 11. Yol C1 34956 Tuzla – İstanbul
T: 0216 394 01 14
F: 0216 394 03 77
W: www.ardex.com.tr
Facebook: ArdexTurkiye

Etiketler

Bir yanıt yazın